Mantas Adomėnas ir Aušra Maldeikienė: „Kinija, o ne Rusija, šiuo metu yra didžiausias nusikaltėlis ir didžiausia grėsmė Europos Sąjungai“

Gruodžio 11-tąją prie Kinijos ambasados Vilniuje įvyko Lietuvos politikų protestas prieš Kiniją, pranešė LNK.

Akcija prasidėjo susirinkusiųjų Mikės Pūkuotuko kaukių pasipuošimu mat Kinijoje prieš metus buvo uždraustas animacinis filmas su šiuo personažu, todėl internete išplito pašaipus šio personažo palyginimas su šalies prezidentu Xi Džinpingu.

Mitingo organizatoriai Lietuvos Seimo narys Mantas Adomėnas ir Europos Parlamento narė Aušra Maldeikienė kartu su keliasdešimt bendraminčių protestavo prieš Kinijos veiksmus ir deklaravo, kad būtent Kinija, o ne Rusija, yra didžiausias nusikaltėlis ir kad būtent Kinija kelia didžiausią grėsmę Europos Sąjungai.

„Jie šitoje šalyje pradeda jaustis šeimininkais“. – rėžė Aušra Maldeikienė.

„Komunistinė Kinija šiuo metu yra didžiausias nusikaltėlis prieš šią Visuotinės žmogaus teisių deklaracijoje įtvirtintą teisę“. – antrino jai bendražygis Mantas Adomėnas, turėdamas omeny teisę išpažinti bet kokią religiją arba neišpažinti jokios.

„Kinija iš tikrųjų yra pati didžiausia nusikaltėlė šiuo metu prieš žmogaus teises, kai atskiros tautos yra persekiojamos dėl savo religijos, kai praktiškai yra vykdomas genocidas etniniu religiniu pagrindu prieš uigurus, prieš tibetiečius, kai visa eilė konfesijų nuo krikščionių iki budistų ir musulmonų yra persekiojimai, jiems draudžiama išpažinti savo religiją, net kišimasi į privatų šeimos gyvenimą“. – samprotavo politikas.

Protestuotojai piktinosi, kad Lietuvos valdžia ir ekonomistai visiškai užsimerkia prieš Kinijoje vykdomą genocidą.

Tuo metu užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius tikina kad Kinijai netaikoma jokia tolerancija dėl žmogaus teisių pažeidimų. Tuo pačiu metu ji tampa vis svarbesne verslo partnere Lietuvai, todėl reikia ir toliau ieškoti kelio, kuris padėtų išlaikyti gerus santykius su šia šalimi.

„Kinija plečia savo interesus visam pasauly ir gynybine, ir saugumo prasme, prekybos prasme, ir tų ambicijų tikrai neslepia. Penki G, pavyzdžiui, pavyzdys, ir net kiti dalykai, tad čia tikėtina kad tai tik plėsis“. – situaciją pakomentavo užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius, pabrėžęs, kad būtina ieškoti balanso tarp Kinijos politikos ir verslo.

Europos parlamentarė Aušra Maldekienė viešai paskelbė, kad būtent Kinija, o ne Rusija, yra didžiausia grėsmė Europai ir kad ES politikai tą supranta, o „kvaili lietuviai“ – ne.

„Rusija šiuo metu tikrai nėra tokio agresyvumo laipsnio šalis kaip Kinija. Amerikiečiai Kiniją vadina savo didžiausiu priešu, taip, Rusiją nustumia. Europos Sąjunga aiškiai supranta, kad Kinija yra didžiausia grėsmė Europos Sąjungai. O mes – lietuviai – kažkokie kvaili šokame. Per visokius Butkevičius, kurie vadovauja ten visom delegacijom“… – rėžė iš peties Aušra Maldeikienė.

Europos parlamento narė piktinosi tiek Lietuvos politikais, tiek ir ekonomistais kurie ieško galimybių kaip labiau bendradarbiauti su Kinija. Anot jos dalis jų yra tiesiog paperkami.

Prie mitingo prisidėjo Kinijos bei kitų šalių pilietinės visuomenės atstovai, tame tarpe ir garsus žmogaus teisių aktyvistas Benediktas Rodžersas, pats ne vienerius metus gyvenęs Kinijoje ir stebėjęs padėtį šioje šalyje. Jis mano, kad kritiškesnio požiūrio į Kiniją trūksta daugelyje Vakarų šalių. Aktyvistas apkaltino Kiniją kultūriniu genocidu.

Protesto akcijos organizatoriai siekė Kinijos ambasadai įteikti laišką su reikalavimu nustoti įvairių religinių bendruomenių persekiojimą ir naikinimą. Parlamentaras Mantas Adomėnas atsinešė beveik 30 kitų Seimo narių pasirašytą kreipimąsi į Kinijos prezidentą Xi Džinpingą ir reikalavimą jam nedelsiant baigti įvairių religijų išpažinėjų bei uigurų ir tibetiečių persekiojimą.

Pasibaigus protesto akcijai M. Adomėnas kartu su A. Maldeikienė tikėjosi tiesiogiai ambasadai perduoti laišką su kreipimusi ir reikalavimais.

„Institucija, kuri tobulai atitinka totalitarines visuomenes. Didelės juodos durys, nėra skambučio,“ – skundėsi Aušra Maldeikienė, nurodydama į Kinijos ambasados duris.

Tačiau niekas jų neįleido.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s