Ministro pirmininko patarėjas: dalis KAM pasiūlymų riboti informaciją – pertekliniai, jų neliks

Krašto apsaugos ministerijos (KAM) pasiūlymai neleisti viešinti informacijos apie negalutinius valstybės ir valdžios institucijų sprendimus, vidaus darbo reikmėms skirtas nuomones, yra pertekliniai, mano ministro pirmininko patarėjas Skirmantas Malinauskas.

„Yra akivaizdu, kad šiuo atveju kai kurie siūlymai – pertekliniai ir jų paprasčiau neliks. Tai yra kol kas tik diskusija – mes turim suprasti“, – trečiadienį situaciją pakomentavo jis.

Taip S.Malinauskas atsiliepė apie KAM pateiktas, šiuo metu su suinteresuotomis institucijomis derinamas Visuomenės informavimo ir Teisės gauti informaciją iš institucijų ir įstaigų įstatymų pataisas.

Jas priėmus, žiniasklaidai bei visuomenei nebūtų prieinama informacija, skirta tarnybiniam naudojimui. Anot įstatymo sumanytojų, pastarąją sudaro valstybės ir savivaldybių institucijų bei įstaigų informacija, susijusi su klausimais, dėl kurių nėra priimtas galutinis sprendimas, taip pat – vidaus darbo reikmėms skirtos nuomonės ir pozicijos, informacija apie institucijos ar įstaigos vidaus darbo tvarkos organizavimą.

Sauliaus Skvernelio patarėjo teigimu, teikdama pataisas KAM siekia dalį įslaptintos informacijos priskirti tarnybinio naudojimo informacijai, bet tam esą užtektų pakeisti KAM veiklą reglamentuojančius teisės aktus.

„Yra dalykai, kurie – patikslinsiu, ką Krašto apsaugos ministerija akcentavo – kai kuriais atvejais, pavyzdžiui, yra per griežtas reglamentavimas ir jie norėtų informaciją, kuri yra su slaptumo grifu, padaryti tarnybinio naudojimo. Tai yra niuansai, kuriuos mes išsispręsime būtent specialiais įstatymais reglamentuojančiais Krašto apsaugos ministerijos veiklą, jeigu tokia specifika yra. Bet to visuotinio ribojimo, be jokios abejonės, nebus, ir šiuo atveju yra pasiūlymas, kuris tikrai galbūt teikiamas perteklinis arba apima sritis, kur jokių papildomų ribojimų atsirasti neturėtų“, – tikino S.Malinauskas.

Premjeras S. Skvernelis, anot jo, pažadėjo atkreipti dėmesį į šias pataisas.

„Tikrai nebus jokių kitų skandalų, visi gali nusiraminti, kad vėl kažkokia žiniasklaidos laisvė ar kažkokie kiti dalykai ribojami, ir vėl tas ažiotažas kiltų. To tikrai nebus“, – teigė patarėjas, pridūręs, kad abejoja, ar apskritai reikėtų taisyti Visuomenės informavimo įstatymą.

Iniciatyva keisti informacijos teikimo tvarką KAM gimė po konsultacijų darbo grupėje. Jinai ministro pirmininko pavedimu praėjusių metų gruodžio 3-ąją buvo sudaryta iš KAM, Vidaus reikalų, Ekonomikos ir inovacijų bei Susisiekimo ministerijų atstovų. Ministerijoms buvo pavesta „įvertinti su kibernetiniu saugumu ir kita neviešintina informacija susijusios informacijos teikimu pareiškėjams susijusį teisinį reguliavimą ir prireikus parengti atitinkamus teisės aktų projektus“.

Nepaisant to kad pagal įstatymą politiką visuomenės informavimo srityje formuoja Kultūros ministerija, jos atstovai į darbo grupės veiklą įtraukti nebuvo. Kodėl? Ministerijos Ryšių su visuomene ir strateginės komunikacijos skyrius informavo, kad tokio žingsnio priežasčių nežino.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s