Irano ambasadorius JTO: Q.Soleimani nužudymas yra „teroro ir karo aktas“

Irano ambasadorius prie Jungtinių Tautų Organizacijos pareiškė, kad JAV įvykdytas vieno iškiliausių iraniečių generolų nužudymas Irake prilygsta „teroro ir karo aktui“, vėlai penktadienį pranešė amerikiečių žiniasklaida.

JAV įvykdytas Irano Islamo Revoliucijos Sargu Korpuso (IRSK) specialiųjų operacijų pajėgoms „Kuds“, atsakingoms už Islamo respublikos operacijas užsienyje, vadovavusio generolo Qasemo Soleimani nužudymas Bagdade yra iki šiol dramatiškiausias įtampos tarp Irano ir JAV eskalavimas, nors Jungtinių Valstijų prezidentas Donaldas Trumpas teigia karo nenorįs.

Penktadienio vakare duodamas interviu televizijai CNN Irano ambasadorius Majidas Takhtas Ravanchi pareiškė: „Praeitą naktį jie (JAV – red.) pradėjo ginkluotą karą, teroro aktu nužudžiusios vieną svarbiausių mūsų generolų. Taigi, kokių dar Irano veiksmų būtų galima tikėtis? Negalime tiesiog toliau tylėti. Turime veikti ir veiksime“.

„Iš tikrųjų tai buvo karo aktas, įvykdytas Jungtinių Valstijų prieš Irano žmones.“ – pabrėžė Irano diplomatas.

„Negalime tiesiog užsimerkti po to, kas įvyko praeitą naktį. Neabejotinai bus kerštas, aršus kerštas, – pridūrė M.T.Ravanchi. – Atsakas į karinį veiksmą yra karinis veiksmas. Kieno, kada ir kur? – tai parodys ateitis.“

Tuo metu D.Trumpas penktadienį vakare per susitikimą su savo rėmėjais evangelikais Majamyje pareiškė, kad Q.Soleimani planavo „labai didelę ataką“ ir kad šis iraniečių kariškis ruošėsi daugeliui „atakų prieš amerikiečius“.

Vienas įtakingiausių veikėjų regione, Q.Soleimani seniai laikytas JAV ir jų sąjungininkių priešu. Jis atliko svarbų vaidmenį planuojant Irano politinę ir karinę darbotvarkę Sirijoje, Irake bei Jemene.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s