Po Irano generolo nužudymo NATO stabdo mokymo misijas Irake

JAV nukovus įtakingą Irano generolą Qasemą Soleimani, NATO įšaldo savo mokymo misijas Irake, šeštadienį pranešė Aljanso atstovas.

Irake dislokuotos NATO pajėgos, turinčios kelis šimtus karių, apmoko šalies saugumo pajėgas Bagdado vyriausybės prašymu, siekiant užkirsti kelią teroristų judėjimui „Islamo valstybė“ sugrįžimui.

„NATO misija tęsiama, bet šiuo metu su mokymais susijusi veikla yra įšaldyta“, – pareiškė NATO atstovas Dylanas White’as.

Jis taip pat patvirtino, jog „po vėliausių įvykių“ NATO generalinis sekretorius Jensas Stoltenbergas pasitarė telefonu su JAV gynybos sekretoriumi Marku Esperiu.

Anksčiau šeštadienį vienas JAV gynybos pareigūnas naujienų agentūrai AFP pasakė, kad JAV vadovaujamos pajėgos, padedančios Irako kariuomenei kovoti prieš teroristus, sumažino savo operacijų mastą.

Per barbarišką amerikiečių antskrydį be Q. Soleimani taip pat buvo nužudytas Irako sukarintos organizacijos „Hashed al Shaabi“ (pagrinde šiitiškų Irako grupuočių tinklas, palaikantis glaudžius ryšius su Iranu ir inkorporuotas į Irako sausumos pajėgas) vadovo pavaduotojas A.M.al Muhandisas.

Ataka pribloškė Islamo respubliką ir pakurstė būgštavimus dėl naujo karo Vidurio Rytuose.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s