Prancūzijos pareigūnas: penktadienio išpuolis Paryžiuje laikomas teroro aktu

Prancūzijos teroro išpuolių tyrėjai šeštadienį pranešė perėmę tyrimą dėl penktadienio išpuolio Paryžiaus pietuose esančio priemiesčio parke, kuomet peiliu ginkluotas asmuo mirtinai subadė su žmona vaikštinėjusį vyrą, sužeidė dar du žmones, o vėliau buvo nušautas policininkų.

Vietos policija skelbia, kad 22 metų Nathanas C. penktadienį pietų metu užpuolė kelis žmones Vilžiuifo priemiesčio parke, ir iš pradžių šis incidentas buvo laikomas ne teroristiniu, bet kriminaliniu. Tačiau Prancūzijos nacionalinė teroro išpuolių tyrimo institucija (PNAT) nurodo, kad nors buvo žinoma, kad šis vyras turėjo psichikos problemų, taip pat gauta nerimą keliančios informacijos apie jo atsivertimą į radikalųjį islamą.

„Per pastarąsias kelias valandas atlikti tyrimai leidžia mums teigti, kad jis tikrai buvo radikalizuotas, bei (rodo – red.) kad šiam aktui buvo organizuotai rengiamasi“, – nurodoma oficialiame pareiškime.

PNAT taip pat paskelbė, kad tyrimas atskleidė „žudikišką kelią, kuris buvo gerai apgalvotas ir pasirinktas ir kuriuo buvo siekta smarkiai sutrikdyti visuomenės gyvenimą bauginimu ar teroru“.

Anksčiau per spaudos konferenciją vietos teismo teisėja pranešė, kad išpuolio metu į islamą atsivertęs Nathanas C. šaukė „Allahu Akbar“.

Jaunas vyras į islamą atsivertė 2017 metų viduryje ir, kaip manoma, nuo vaikystės susidūrė su rimtomis psichikos problemomis bei kelis kartus buvo gydytas ligoninėje. Birželį jis nustojo vartoti jam skirtus vaistus. Po išpuolio policija jo krepšyje aptiko radikalaus islamo pobūdžio literatūros, per spaudos konferenciją sakė Paryžiaus policijos atstovas Philippe’as Bugeaud. Taip pat buvo rastas ir laiškas „su frazėmis, būdingomis radikaliajam musulmonui vyrui, kuris save plaka ir žino, kad gali artimiausiu metu žengti ryžtingą žingsnį“.

Nathano C. bute Paryžiuje taip pat aptikta nemažai „ženklų, kad jis nebeketino čia gyventi“, sakė magistratų teismo teisėja Laure Beccuau. Skelbiama, kad radikaliojo islamo pasekėjas pasigailėjo pirmo užpulto žmogaus, nes jis pasisakė esąs musulmonas ir arabiškai sukalbėjo maldą, sakė teisėja. O vėliau jis puolė porą ir nužudė vyrą bei sunkiai sužalojo jo žmoną. Tuomet jis į nugarą sužalojo parke bėgiojusią moterį. Šiuo metu abi moterys yra gydomos ligoninėje, sakė L.Beccuau.

Prancūziją nuo 2015 metų supurtė virtinė išpuolių, dėl kurių kaltinami radikalaus islamo šalininkai, kurių dauguma yra nelegalūs migrantai iš Šiaurės Afrikos bei Artimųjų Rytų valstybių.Per šias atakas, tarp kurių buvo gerai organizuotų didelio masto išpuolių ir incidentų su pavieniais užpuolikais, žuvo daugiau kaip 250 žmonių.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s