Irako valdžia įvedė apribojimus JAV vadovaujamos koalicijos pajėgų judėjimui

Irako valdžia įvedė apribojimus JAV vadovaujamos karinės koalicijos judėjimui šalyje sausumos ir oro transportu, pirmadienį žurnalistams pareiškė irakiečių kariuomenės atstovas, padidėjus įtampai tarp Irako ir Vašingtono, amerikiečiams praeitą savaitę surengus aviacijos smūgį Bagdade, per kurį buvo nužudytas įtakingas Irano generolas Qasemas Soleimani.

„Tarptautinės koalicijos veikla Irake apsiribos konsultacijomis, ginkluote ir karių mokymu, o ginkluotosios pajėgos paliks Iraką“, – pareiškė Irako vyriausybės atstovas Abdul Karimas Khalafas.

Jis pabrėžė, kad šalies vyriausybė ruošiasi aktuoti užsienio pajėgų išvedimo mechanizmą. Jo teigimu, „negalima užmerkti akių į neseniai suduotus Amerikos smūgius“.

Sekmadienį Išvakarėse Irako parlamentas priėmė rezoliuciją, raginančią vyriausybę išvesti iš šalies visas užsienio karines pajėgas.

Tokį žingsnį buvo žengta JAV surengus Irake operaciją, per kurią buvo nukautas Irano Islamo Revoliucijos Sargų Korpuso specialiųjų operacijų pajėgų „Kuds“ vadas generolas Qasemas Soleimani ir irakiečių sukarintų pajėgų tinklo „Hashed al Shaabi“ vado pavaduotojas Abu Mahdi al Muhandisas.

JAV prezidentas Donaldas Trumpas savo ruožtu pagrasino, kad paskelbs Irakui „dideles sankcijas“, jeigu būtų įgyvendintas Irako parlamento sprendimas išsiųsti iš šalies amerikiečių pajėgas.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s