Linas Linkevičius: NATO Taryba išreiškė solidarumą JAV dėl „įvykių“ Irake

Nespėjo JAV ponas nurodyti į nepakankamą Europos šalių sąjungininkių (vasalų – aut. pastaba) pritarimą savo agresyviems veiksmams ir va…

Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius padarė oficialų pareiškimą, kuriuo visiškai parėmė JAV veiksmus Irake.

Buvęs Kauno komjaunuolis informavo, kad pirmadienį skubiai sukviestame neeiliniame NATO Tarybos posėdyje buvo išreikštas solidarumas su JAV dėl operacijos Bagdade.

„Išsakytas vieningas palaikymas JAV kaip sąjungininkui. Aišku, pabrėžta svarba tęsti kovą su terorizmu, kadangi jis regione iš tikrųjų neslopsta“, – po posėdžio žiniasklaidai pranešė Linas Linkevičius.

Anot jo, susitikimo dalyviai taip pat akcentavo, kad dabar visos pastangos turi būti nukreiptos į diplomatines priemones ir taikaus sprendimo paieškas.

L.Linkevičiaus teigimu, dėl NATO ir JAV vykdomų misijų Irake tęstinumo kol kas jokių sprendimų nėra.

„Šiuo metu NATO mokymo misija yra suspenduota, bet ne nutraukta. Jos ateitis bus aiški vėliau“, – paaiškino jis.

„NATO vadovybė palaiko kontaktus su Irako valdžia šiuo klausimu, kadangi buvo įvairių pareiškimų Irako parlamente, net reikalaujančių išvesti užsienio pajėgas… Čia, matyt, dar reikės aiškintis“, – teigė L.Linkevičius.

„Lygiai tas pats pasakytina ir apie amerikiečių vadovaujamos koalicijos operacijos „Įgimtas ryžtas“ ateitį, kur dalyvauja mūsų kariai“, – pridūrė jis.

Lietuvos ministro teigimu, Šiaurės Atlanto Tarybos nariai pabrėžė abiejų misijų svarbą.

„Visų sąjungininkų nuomone, šių misijų vertė ir svarba yra labai didelės, bet, žinoma, turi būti sąlygos. Reikia išsiaiškinti dėl tų sąlygų ateities“, – sakė L.Linkevičius.

Per JAV ataką Bagdado tarptautiniame oro uoste penktadienį buvo nužudyti penki Irano karininkai, tame tarpe Irano Islamo Revoliucijos Sargų Korpuso specialiųjų operacijų pajėgų vadas generolas Qasemas Soleimani, bei penki Irako teisėtos karinės organizacijos „Hashed al Shaabi“ nariai.

JAV prezidentas Donaldas Trumpas šeštadienį perspėjo, kad Jungtinės Valstijos yra nusitaikiusios į 52 turinčius didelę kultūros reikšmę objektus Irane, ir pagrasino „labai greitai ir labai smarkiai“ jiems smogti, jei Islamo respublika pultų amerikiečių karius ar jų pozicijas.

Irano aukščiausioji nacionalinė saugumo taryba išplatino pareiškimą, kuriame nurodoma, kad Iranas atsakys į Q.Soleimanio nužudymą „tinkamu metu ir vietoje“, o Irako parlamentas paragino vyriausybę išprašyti JAV vadovaujamą koaliciją iš šalies.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s