Prancūzija ragina JAV „atsitokėti“ ir netaikyti baudžiamųjų muitų

Prancūzijos ekonomikos ir finansų ministras Bruno Le Maire pirmadienį paragino Jungtines Valstijas neįgyvendinti grasinimų įvesti sankcijas Prancūzijai ginče dėl technikos milžinių apmokestinimo ir perspėjo apie atsakomąsias priemones.

„Šis prekybos karas nebus naudingas niekam ir aš raginu mūsų draugus amerikiečius pademonstruoti išmintį ir atsitokėti“, – Prancūzijos „Inter“ radijui duotame interviu pareiškė B.Le Maire, JAV vyriausybei judant sankcijų įvedimo link.

JAV prezidentas praėjusį mėnesį pagrasino nubausti Paryžių už naują mokestį tokioms technologijų milžinėms kaip „Netflix“ ir „Amazon“ ir įvesti importo muitus 2,4 mlrd. JAV dolerių vertės prancūziškoms prekėms, įskaitant vyną, makiažo priemones bei odines rankines.

Numatyta, kad JAV prekybos pareigūnai iki pirmadienio priiminės įstatymo projekto komentarus, o antradienį numatoma surengti viešą svarstymą, kad fiziniai asmenys ir įmonės galėtų išsakyti savo nuomonę.

B.Le Maire įspėjo apie atsakomąsias priemonės, jei bus nuspręsta įvesti muitus.

„Jei amerikiečiai nuspręs įgyvendinti šį sprendimą ir pradės taikyti sankcijas už skaitmeninį mokestį… tokiu atveju mes imsimės atsakomųjų veiksmų“, – pareiškė ministras ir pridūrė, kad kiek vėliau tą pačią dieną planuoja kalbėtis su savo kolega iš JAV Stevenu Mnuchinu.

B.Le Maire taip pat parašė JAV prekybos atstovui Robertui Lighthizeriui ragindamas netaikyti sankcijų Prancūzijai.

„Primygtinai tvirtinu, kad mūsų mokestis nediskriminuoja JAV bendrovių“, – sakoma laiške, kurio kopiją gavo naujienų agentūra AFP.

Praėjusiais metais Prancūzija patvirtino naują mokestį technologijų bendrovėms vis dar nepavykstant rasti tarptautinio sprendimo, kaip apmokestinti pajamas, gautas už internetinius pardavimus tam tikroje šalyje, net jei bendrovių buveinės yra kitose valstybėse. Jungtinės Valstijos teigia, kad mokestis yra nukreiptas prieš tokias amerikiečių bendroves kaip „Google“, „Apple“, „Facebook“ ir „Amazon“.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s