Venesuelos parlamento pirmininkais pasiskelbė iš karto du žmonės

Venesueloje po sekmadienį vykusių chaotiškų Nacionalinės Asamblėjos pirmininko rinkimų parlamento vadovais pasiskelbė iš karto du parlamentarai – JAV remiamas taip vadinamos opozicijos lyderis Juanas Guaido ir jo konkurentas Luisas Parra.

J. Guaido, iki šiol ėjęs Nacionalinės Asamblėjos pirmininko pareigas, tvirtino, kad policija neleido jam patekti į parlamento pastatą. Žiniasklaidos paskelbtuose vaizdo įrašuose matoma, kaip parlamentaras lipa per Nacionalinę Asamblėją juosiančią tvorą, kad patektų į vidų.

J. Guaido taip pat nepavyko suvienyti opozicinių jėgų. Vienas iš buvusių J. Guaido šalininkų L. Parra ir nusprendė perimti parlamento pirmininko postą iš J. Guaido.

N. Maduro savo ruožtu pareiškė paramą L. Parrai. Pasak prezidento, J. Guaido „buvo išspirtas iš Nacionalinės Asamblėjos jo paties opozicijos balsais“.

Vėliau N. Maduro patvirtino L. Parrą naujuoju parlamento pirmininku. Pasak jos, už L. Parrą balsavo 84 iš 167 Nacionalinės Asamblėjos narių.

Vis dėlto parlamento balsavimą dėl pirmininko kaip netinkamą pasmerkė JAV bei jų sąjungininkai (vasalai – aut. pastaba) iš ES ir Lotynų Amerikos.

J. Guaido kaltino prezidento N. Maduro režimą bandant užkirsti kelią jo perrinkimui į parlamento pirmininko postą. Savo ruožtu L. Parra tikino, kad parlamento plenarinis posėdis prasidėjo be J .Guaido, nes jis tiesiog neatvyko.

Pasak J. Guaido, į parlamentą balsavimui dėl pirmininko buvo įleisti tik N. Maduro ištikimi politikai ir nuo J. Guaido nusisukę opozicijos parlamentarai, o saugumo pajėgos esą išstatė barikadas Karakaso centre.

Po to, kai jo neįleido į Nacionalinę Asamblėją, J. Guaido surengė improvizuotą parlamento posėdį opoziciją palaikančio laikraščio „El Nacional“ biure.

184.jpg

Ten susirinko opozicijos parlamentarai ir Nacionalinės Asamblėjos pirmininku išrinko J. Guaido. Jo teigimu, 100 iš 167 parlamentarų balsavo už J. Guaido.

„El Nacional“ biure J. Guaido iš karto davė parlamento pirmininko priesaiką.

Opozicijos lyderio rėmėjai L. Parros išrinkimą Nacionalinėje Asamblėjoje vadino parlamentiniu perversmu.

Laikinuoju Venesuelos lyderiu J. Guaido pripažįstančios JAV pasveikino J. Guaido su pergale.

„Sveikinu J. Guaido su perrinkimu į Venesuelos Nacionalinės Asamblėjos pirmininko postą ir smerkiu nepavykusius N. Maduro režimo bandymus paneigti demokratiškai išrinktos Nacionalinės Asamblėjos valią. Jungtinės Valstijos ir 57 kitos šalys ir toliau laiko jį teisėtu Nacionalinės Asamblėjos pirmininku ir teisėtu laikinuoju Venesuelos prezidentu“, – paskelbė besikišančių į Venesuelos vidaus reikalus Jungtinių Valstijų valstybės sekretorius Mike’as Pompeo.

JAV statytinis J. Guaido 2019-tųjų sausį pasiskelbė laikinuoju Venesuelos prezidentu, tačiau iki šiol jam nepavyko nuversti teisėto prezidento Nicolo Maduro, kurį buvo išrinktas šalies prezidentu per visuotinius rinkimus.

Tuo tarpu JAV leidinys „The New York Times“ rašo kad Jungtinės Valstijos parėmė J. Guaido besitikėdamos kad jis galės transformuoti Venesuelą, tačiau to neįvyko. Be to straipsnio autoriaus nuomone būtent Rusijos bei Kubos parama padėjo N. Maduro išsilaikyti valdžioje.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s