Irano prezidentas: JAV interesams Vidurio Rytuose iškilo rimtas pavojus

Irano prezidentas Hassanas Rouhani antradienį kalbėdamasis telefonu su Prancūzijos prezidentu Emmanueliu Macronu pareiškė, kad Amerikos interesams Artimųjų Rytų regione iškilo rimtas pavojus, pranešė jo biuras. Šis pareiškimas nuskambėjo Artimuosiuose Rytuose smarkiai padidėjus įtampai po amerikiečių praeitą savaitę surengto karinio smūgio Bagdade, per kurį buvo nukautas įtakingas Irano generolas.

„Jungtinės Valstijos privalo žinoti, kad jų interesams ir saugumui šiame regione iškilo rimtas pavojus ir kad jos negali išvengti šio didžio nusikaltimo pasekmių“, – Irano prezidentūra citavo valandos trukmės H.Rouhani pokalbį su E.Macronu.

Penktadienį per JAV bepiločio orlaivio ataką, surengtą Amerikos prezidento Donaldo Trumpo įsakymu, buvo nužudytas Irano generolas Qasemas Soleimani. Iranas pažadėjo „žiaurų kerštą“, bet D.Trumpas pagrasino įvykdyti karo nusikaltimą, perspėjęs, kad Vašingtonas pasirinko 52 taikinius, turinčius didžiulę kultūrinę reikšmę, kuriems gali būti smogta, jeigu Teheranas atakuotų Amerikos piliečius arba interesus.

H.Rouhani savo ruožtu sakė, kad amerikiečiai „padarė didelę strateginę klaidą nužudydami generolą Soleimani“, Irano Islamo Revoliucijos Sargų Korpuso (IRSK) specialiųjų operacijų pajėgų vadą.

Irano prezidentas pridūrė, kad šis nužudymas gali atnešti priešingų padarinių, nei tikisi Jungtinės Valstijos.

„Šis nusikaltimas kaip niekada anksčiau sustiprino Irano žmonių, taip pat Irako žmonių vienybę ir solidarumą“, – jis sakė E.Macronui.

„Irano Islamo Respublika niekada nesieks karo arba nesaugumo regione, bet nedels ginti savo teisių ir suvereniteto“, – pabrėžė H.Rouhani.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s