JAV grasina įvesti papildomas sankcijas Rusijos atžvilgiu dėl jos paramos Venesuelai

Jungtinės Valstijos imsis veiksmų reaguodamos į didėjančią Rusijos paramą Venesuelos prezidentui Nicolas Maduro, pirmadienį perspėjo amerikiečių aukšto rango pareigūnas.

JAV prezidento Donaldo Trumpo administracija taiko sankcijas N.Maduro režimui ir vadina jį diktatūra po daugelio JAV nesąžiningais laikomų 2018 metų rinkimų, kai N.Maduro buvo perrinktas.

„Svarstome papildomas sankcijas, asmenines sankcijas, ekonomines sankcijas, kurios, galvojame, padidins spaudimą“, – žurnalistams sakė Jungtinių Valstijų Valstybės departamento pasiuntinys Venesuelai Elliotas Abramsas.

E.Abramsas, kuris nesakė, kokios būtų naujos sankcijos, nurodė, kad JAV atidžiai stebėjo Rusijos vaidmenį Venesueloje ir neleis, kad parama būtų nežabota. Pasak pasiuntinio, Rusija labiausiai suinteresuota „naftos ekonomika“ Venesueloje, o N.Maduro vienus pastaruosius metus darėsi vis labiau priklausomas nuo Maskvos.

„Rusijos kompanijos dabar prižiūri daugiau kaip du trečdalius, daugiau kaip 70 proc. Venesuelos naftos, – pažymėjo E.Abramsas. – Tad Rusijos vaidmuo darosi vis svarbesnis.“

E.Abramsas nespėliojo, ar Rusija dalyvavo spaudžiant N.Maduro sekmadienį perimti Nacionalinės Asamblėjos, kurioje daugumą sudaro opozicija, kontrolę. Vašingtonas šiuo metu Venesuelos parlamentą laiko vienintele demokratine institucija šioje šalyje.

Pasak paties JAV statinio J. Guaido policija sekmadienį neleido apsišaukėliui bei laikinuoju prezidentu pasiskelbusiam Juanui Guaido patekti į parlamentą, kur jo buvęs bendražygis ir dabartinis varžovas Luisas Parra buvo perrinktas pirmininku, teigdamas, kad per balsavimą parlamente už jo kandidatūrą nubalsavo 84 iš 167 deputatų.

Venesuelos prezidentas N. Maduro turi faktinę valdžią šalyje, bet Vakarų remiamą J.Guaido kaip laikinąjį prezidentą pripažįsta daugiau nei 50 valstybių, įskaitant JAV ir daugelį Europos šalių. Tarp likusių N.Maduro šalininkų yra Argentina, Iranas, Italija, Kinija, Kuba, Rusija, Turkija bei kt.

E.Abramsas pripažino, kad JAV nepakankamai vertino Rusijos ir Kubos paramą N.Maduro.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s