NATO išveda dalį karių iš Irako

NATO antradienį paskelbė, kad išves dalį karių iš Irako dėl šalyje padidėjusio pavojaus po JAV įvykdyto Irano generolo bei kitų kariškių nužudymo, po kurio pasigirdo grasinimų keršyti. Išvedimas bus laikinas, bet „mūsų karių saugumas yra visų svarbiausias“, sakoma vieno NATO pareigūno pareiškime.

JAV ir sąjungininkių kariai Irake nerimauja, kad į juos gali taikytis Iranas ar proiranietiškos Irako sukarintos grupuotės, keršydamos už penktadienio karinių oro pajėgų smūgį Bagdade, per kurį kurio buvo nužudytas Irano Islamo Revoliucijos Sargų Korpuso specialiųjų operacijų pajėgų vadas generolas Qasemas Soleimani. Jis vadovavo Irano karinėms operacijoms visuose Artimuosiuose Rytuose.

Minėtas NATO pareigūnas sakė, kad kiti misijos kariai perkeliami į kitas Irako vietas, ir akcentavo, kad NATO tebėra Irake. Aljansas planuoja atnaujinti savo mokymo misiją Irake, kai tik tam bus palankios sąlygos. Pareigūnas atsisakė pateikti detalių dėl to, kiek karių ir kur perkeliama.

„Laikinas kai kurių karių perdislokavimas“ vyksta „į skirtingas vietas Irake ir už jo ribų“.

„Norėdami užtikrinti mūsų karių saugumą… negalime leistis į operatyvines detales“, – sakė jis.

Rumunijos gynybos ministerija atskirai paskelbė, kad 14 jos karių, dalyvaujančių NATO misijoje, „bus laikinai perkelti į kitą koalicijos bazę“.

NATO mokymo misija Irake yra atskirta nuo daug didesnio, JAV vadovaujamo užsienio kontingento šioje šalyje, kurį sudaro 5,2 tūkst. karių, dislokuotų Irako bazėse.

Už tas pajėgas atsakingas amerikiečių generolas nusiuntė laišką Irako pareigūnams, kuriame rašė, kad JAV kariai rengiasi išvykti.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s