Piktnaudžiaudamos savo padėtimi, JAV vėl neišdavė vizų užsienio valstybės atstovams, šįkart – Irano užsienio reikalų ministrui

Organizacijos, kurį valdo Pasaulį – Jungtinių Tautų Organizacijos (JTO) – būstinė yra dislokuota Niujorke, t.y. JAV teritorijoje. Kai ši organizacija tik formavosi, JAV prisiėmė įsipareigojimus ir pagal tarptautinę teisę privalo sudaryti visas sąlygas šios organizacijos veikimui ir negali trukdyti jos veiklai, tame tarpe naudodamasi nacionaline teise. Tačiau kadangi JAV jau senai nusispjauti į tarptautinę teisę ir savo įsipareigojimus, ką parodė tarkime istorija su Irano branduoliniu susitarimu ir barbariška ataka, per kurią be tyrimo, teismo sprendimo ir kitų teisinių formalumų buvo nužudyti aukšto rango Irako ir Irano karininkai, iš viso 10 žmonių.

Ir štai vėl.

Sausio pradžioje JAV atsisakė išduoti vizą Irano užsienio reikalų ministrui Mohammadui Javadui Zarifui, planavusiam dalyvauti Jungtinių Tautų susitikimuose Niujorke.

Pasak paties M.J. Zarifo, JAV nesutiko išduoti jam vizos dėl to, kad „jie bijo, kad kažkas ten nuvyks ir papasakos tiesą Amerikos žmonėms“.

Šį JAV žingsnį sukritikavo Kinija.

Kinų užsienio reikalų ministerijos atstovas spaudai Gengas Shuangas antradienį pareiškė, kad Jungtinės Valstijos, kur įsikūrusi JT būstinė, turi tarptautinį įsipareigojimą išduoti vizas tokių renginių dalyviams.

Oficialusis Kinijos atstovas taip pat akcentavo, kad Kinijos Liaudies Respublika yra labai sunerimusi dėl situacijos Artimuosiuose Rytuose, ir paragino JAV nepiktnaudžiauti jėgos panaudojimu.

Įtampa tarp Teherano ir Vašingtono padidėjo po praėjusią savaitę įvykdyto JAV bepilotės skraidyklės smūgio prie Bagdado oro uosto, per kurį buvo nukautas įtakingas iraniečių generolas, Islamo Revoliucijos Sargų Korpuso vado pavaduotojas, specialiųjų operacijų pajėgų vadas generolas Qasemas Soleimani.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s