Vokietija: JAV grasinimai sankcijomis Irakui nepadeda

Vokietijos užsienio reikalų ministras Heiko Maasas pirmadienį pareiškė, kad JAV prezidento grasinimas imtis sankcijų prieš Iraką, jei Bagdadas išsiųs šalyje dislokuotus amerikiečių karius, nepadeda.

„Manau, kad Iraką galima įtikinti ne grasinimais, o argumentais“, – sakė H.Maasas radijo stočiai „Deutschlandfunk“, Irako parlamentui išvakarėse nubalsavus už tai, kad būtų nutrauktas susitarimas su JAV vadovaujama tarptautine koalicija, suburta kovai su teroristų organizacija „Islamo valstybė“.

Anksčiau D.Trumpas pažadėjo paskelbti Irakui tokias sankcijas, kokių šalis „dar nebuvo mačiusi“, jei JAV kariuomenė bus priversta palikti šalį. Toks grasinimas nuskambėjo Irako įstatymų leidėjams per sekmadienį surengtą balsavimą pritarus prašymui, kad vyriausybė nutrauktų bendradarbiavimą su JAV vadovaujama tarptautine koalicija, regione kovojančia prieš radikalių islamistų grupuotę.

Įtampa išaugo po to kai penktadienį Bagdade JAV surengė bepiločio orlaivio antskrydį, per kurį buvo nužudytas įtakingas Irano generolas Qasemas Soleimani.

Įtūžęs Teheranas paskelbė, kad nebevykdys įsipareigojimų, prisiimtų pagal 2015-ųjų branduolinį susitarimą, todėl kilo naujų abejonių dėl šio sunkiai iškovoto akto ateities.

Europos lyderiai savo ruožtu paragino skubiai deeskaluoti įtampą, tačiau H.Maasas pripažino, jog JAV valstybės sekretorius Mike’as Pompeo tikėjosi iš sąjungininkų didesnės paramos.

„Matyt, jis nebuvo visiškai patenkintas, kad mes neišreiškėme 100 proc. palaikymo Amerikos veiksmams“, – sakė ministras po M.Pompeo pokalbio telefonu su savo kolegomis iš Vokietijos, Prancūzijos ir Jungtinės Karalystės.

Vokiečių URM vadovo teigimu, svarbu, jog Europos Sąjunga laikytųsi vieningos pozicijos, kad blokas galėtų atlikti reikšmingą vaidmenį padedant numalšinti pyktį.

„Mūsų pačių saugumo interesams didelę įtaką daro kova Irake prieš tarptautinį terorizmą ir ISIS, todėl šiuo atžvilgiu esame atsakingi“, – sakė jis.

„Manau, kad būtina, jog ES užsienio reikalų ministrai greitai susitiktų Briuselyje ir suderintų Europos poziciją“, – pridūrė ministras.

Jis taip pat pažymėjo, kad Vokietija, Prancūzija ir Didžioji Britanija šią savaitę apsispręs, kaip reaguoti į Irano sprendimą nebepaisyti urano sodrinimo apribojimų, kurių Teheranas žadėjo laikytis pasirašydamas branduolinį susitarimą.

„Negalime tiesiog su tuo susitaikyti nereaguodami“, – pareiškė H.Maasas.

„Tai tikrai nepalengvina padėties; tai gali būti pirmasis žingsnis susitarimo pabaigos link ir didelė netektis“, – pridūrė jis.

Reikia pažymėti kad pirma valstybė kuri išėjo iš šio susitarimo buvo JAV, tai vyko dar 2018-tųjų gegužę.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s