Vokietija pranešė išvedanti dalį karių iš Irako

Vokietijos Gynybos ministerija antradienį pranešė kad išveda dalį Irake dislokuotų savo karių, priklausančių koalicijai, kovojančiai prieš teroristų judėjimą „Islamo valstybė“ (IS).

Apie 30 vokiečių karių, dislokuotų Bagdade ir Tadži, bus perkelti į Jordaniją ir Kuveitą, naujienų agentūrai AFP sakė Vokietijos Gynybos ministerijos atstovas. Jo teigimu, karių išvedimas „prasidės netrukus“.

Prieš „ISIS“ kovojančioje koalicijoje yra apie 415 vokiečių karių, iš kurių maždaug 120 dislokuoti Irake.

Toks sprendimas priimtas po praėjusios savaitės JAV surengto bepiločio orlaivio smūgio, per kurį Bagdade buvo nukautas vienas įtakingas iraniečių generolas Qasemas Soleimani.

Sekmadienį Irako parlamentas priėmė rezoliuciją, kuria įpareigojo vyriausybę išvaryti iš šalies JAV vadovaujamos koalicijos karius.

Vėlų pirmadienį Vokietijos užsienio reikalų ministras Heiko Maasas pareiškė, kad vokiečių kariai Irake dislokuoti remiantis tuo, kad „turime Irako vyriausybės ir parlamento kvietimą“.

„Jei to daugiau nebebus, tada neturėsime teisinio pagrindo ten būti. Turime kuo greičiau dėl to pasitikslinti su atsakingais asmenimis Bagdade“, – pridūrė jis.

Vokietijos kanclerė Angela Merkel, Prancūzijos prezidentas Emmanuelis Macronas ir Jungtinės Karalystės premjeras Borisas Džonsonas išvakarėse bendrame pareiškime ragino Iraką nepakenkti kovai prieš „ISIS“ teroristų judėjimą.

„Šiomis aplinkybėmis nepaprastai svarbu išsaugoti prieš „ISIS“ kovojančią koaliciją. Raginame Irako vadovybę toliau užtikrinti būtiną paramą koalicijai“, – rašoma bendrame lyderių pareiškime.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s