Irane sudužo Ukrainos keleivinis lėktuvas – žuvo 176 žmonės, tarp jų 15 vaikų

Irano sostinėje trečiadienį iškart po pakilimo sudužus Ukrainos tarptautinių oro linijų lėktuvui žuvo 176 žmonės, pranešė valstybinė Irano žiniasklaida.

Orlaivis „Boeing 737-800“ iš Teherano tarptautinio oro uosto skrido į Kijevą, nurodė naujienų agentūra „ISNA“. Į nelaimės vietą išsiųsta 10 greitosios pagalbos automobilių.

Valstybinės televizijos „Press TV“ naujienų kanalas, transliuojantis anglų kalba, pranešė, kad orlaivis nukrito šalia Parando miesto Teherano provincijoje.

„Akivaizdu, kad nėra įmanoma, jog keleiviai yra gyvi“, – naujienų agentūrai “ISNA” pranešė Irano Raudonojo Pusmėnulio vadovas.

„Pirminiais duomenimis, orlaivis sudužo dėl techninių priežasčių, sugedus varikliui. Šiuo metu teroristinio akto versija atmetama. Ukrainos tarptautinių oro linijų duomenimis, į šį skrydį bilietus įsigijo 168 žmonės. Dabar aiškinamasi, ko iš keleivių nebuvo lėktuve, taip pat – kiek tarp keleivių buvo Ukrainos piliečių“, – rašoma Ukrainos ambasados Irane interneto svetainėje paskelbtame pranešime.

Anot Ukrainos užsienio reikalų ministerijos, lėktuve skrido 82 Irano piliečiai, 63 kanadiečiai, 11 ukrainiečių, 10 švedų ir po tris žmones iš Afganistnao, Vokietijos bei Jungtinės Karalystės.

Visi įgulos nariai buvo ukrainiečiai.

„Lėktuve taip pat buvo devyni įgulos nariai. Visi jie – Ukrainos piliečiai. Deja, visi keleiviai ir įgulos nariai žuvo“, – nurodė ambasada.

Tuo metu Ukrainos prezidentas Vladymyras Zelenskis paragino nespėlioti 177 gyvybių pareikalavusios katastrofos priežasčių.

„Prašau visų susilaikyti nuo spėlionių ir nekelti nepatvirtintų teorijų apie katastrofą“, – parašė jis socialiniame tinkle „Facebook“.

Ukrainos ambasada Irane paskelbė, kad orlaivio „Boeing 737-800“ katastrofą Irane nulėmė variklio gedimas ir kad teroristinio išpuolio versija atmetama. Yra ir pranešimų, kad skrydis iš Teherano į Kijevą vėlavo valandą dėl papildomų patikrinimų.

Irano žiniasklaida taip pat informavo, jog katastrofa įvyko dėl „techninių priežasčių“, tačiau stebėtojai pažymi, kad dar nėra aišku, kuo remiantis padaryta tokia išvada.

JAV orlaivių gamintoja „Boeing“ socialiniame tinkle „Twitter“ parašė: „Žinome apie žiniasklaidos pranešimus iš Irano ir renkame informaciją.“

Anksčiau JAV uždraudė savo šalyje registruotoms kompanijoms atlikti civilinius skrydžius virš Persijos ir Omano įlankų, Irako ir Irano.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s