J.V. Žukas apie Lietuvos karių pasilikimą Irake atvirai: šį klausimą spręs ne Lietuva

Įsiplieskiant kariniam konfliktui tarp JAV ir Irano bei šiai šaliai raketomis apšaudžius amerikiečių ir sąjungininkų bazes Irake, prezidento Gitano Nausėdos vyriausiasis patarėjas ir buvęs Lietuvos kariuomenės vadas Jonas Vytautas Žukas sako, kad dėl tolesnio Lietuvos karių pasilikimo Irake bus sprendžiama aukščiausiu lygiu. Kartu jis pažymėjo, kad esame tarptautinės misijos dalis ir mums „reikia tiesiog būti kartu su visais“.

Trečiadienį atsakydamas į klausimą, ar nesvarstoma galimybė atšaukti Lietuvos karius iš Irako, J.V.Žukas sakė: „Tai svarstoma, bet mes esame tarptautinės misijos dalis. Tai kaip nuspręs mūsų sąjungininkai. Mes patys negalime dabar paimti ir nuspręsti, ir išeiti, kada kitos valstybės tęsia savo misiją – ir mūsų sąjungininkai amerikiečiai, ir NATO. Tai viskas priklauso nuo sprendimų, kurie bus priimti aukščiausiame lygyje.“

J.V. Žukas pakartojo, kad sprendžiant šį klausimą Lietuva nėra savarankiška.

„Savarankiškai tikrai turbūt neturėtume spręsti (karių išvedimo klausimą – red.) Reikia tiesiog būti kartu su visais. O kokie bus (JAV – red.) politiniai sprendimai, taip ir darysime“, – Seime žurnalistams komentavo prezidento vyriausiasis patarėjas.

Įtampa tarp Irano ir JAV auga jau kurį laiką. Ji ypač sustiprėjo JAV surengus barbarišką karinį smūgį Irake, per kurį buvo nukauti 10 karininkų, tame tarpe Irano Islamo Revoliucijos Sargų Korpuso specialiųjų operacijų pajėgų „Kuds“ vadas generolas Qasemas Soleimani ir irakiečių sukarintų pajėgų tinklo „Hashed al Shaabi“ vado pavaduotojas Abu Mahdi al Muhandisas.

Trečiadienio naktį Iranas apšaudė raketomis bazes Irake, kur dislokuoti JAV ir koalicinės kariuomenės kariai, pranešė pareigūnai Vašingtone ir Teherane.

JAV prezidentas Donaldas Trumpas trečiadienio rytą vietos laiku turėtų paskelbti pareiškimą. Anksčiau jis yra įspėjęs, kad jei Iranas „darys kažką, ko neturėtų, susidurs su pasekmėmis, ir jos bus griežtos“.

Irake yra dislokuoti ir Lietuvos kariai. Trečiadienio rytą KAM informavo, kad visi šioje šalyje esantys mūsų kariai yra saugūs.

„Po naktinių apšaudymų Irake, kai iš Irano buvo paleistos raketos į JAV vadovaujamos koalicijos karines bazes, Lietuvos kariuomenės Gynybos štabas gavo Lietuvos karių pranešimus jie yra saugūs“, – sakoma KAM pranešime.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s