Rusijos, Turkijos, Bulgarijos ir Serbijos lyderiai oficialiai paleido „TurkStream“

„Tegul šis projektas atneša sėkmę visiems!“ – pareiškė Turkijos prezidentas, pabrėždamas, kad rusiškos dujos šiuo vamzdynu per Juodąją jūrą ir Turkiją pateks į Balkanus, o Turkiją tikisi tapti Viduržemio jūros rytinio regiono energetikos centru.

„Tiesiant „TurkStream“ buvo panaudotos pažangios inovatyvios technologijos, kurios leido mums užtikrinti maksimalų ekonominį dujų transportavimo efektyvumą, garantuoti dujotiekio saugumą ir ekologiškumą“, – per dujotiekio atidarymo ceremoniją pabrėžė Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas.

930 kilometrų ilgio „TurkStream“ povandeninė dalis per Juodąją jūrą baigta tiesti 2018-ųjų lapkritį, o pernai vamzdynas nutiestas per Turkiją. Tranzitinio vamzdyno Bulgarijoje tiesimas užsivėlino dėl rangovų konkurso rezultatų ginčų teismuose, o Serbija savąją vamzdyno atkarpą, įskaitant tranzitinę jos dalį, jau nutiesė. Vengrija papildomo dujotiekio nuo pasienio su Bulgarija tiesti kol kas nepradėjo.

Ukrainą aplenkiantis „TurkStream“ – dviejų gijų dujotiekis, kurių kiekvienos metinis pralaidumas – 15,75 mlrd. kubinių metrų. Pirmoji gija skirta Turkijos, o antroji – Europos rinkai, iš jų 3,5 mlrd. kubų – Bulgarijai, 2,5 mlrd. kubų – Serbijai, 6 mlrd. kubų – Vengrijai, o likusi dalis – kitoms importuotojoms. Realiai rusiškos dujos per „TurkStream“ pradėtos pumpuoti sausio 1-ąją, kol kas tik į Turkiją, Bulgariją, Graikiją ir Šiaurės Makedoniją.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s