Apšaudytose bazėse Irake tarnavę Lietuvos kariai perkelti į Kuveitą

Irano apšaudytoje bazėje Irake tarnavę šeši Lietuvos kariai ketvirtadienį buvo perdislokuoti į Kuveitą, pranešė kariuomenė.

„Kariai nusileido Kuveite ir įsikūrė vienoje iš šalyje esančių karinių bazių“, –  ketvirtadienį po vidurdienio žiniasklaidai pranešė Gynybos štabo atstovas spaudai kapitonas Andrius Dilda.

Pasak krašto apsaugos ministro Raimundo Karoblio, sprendimą perkelti karius priėmė Danija: mat Lietuvos kariškiai tarnauja šios šalies kontingento sudėtyje.

„Vakar danai yra priėmę sprendimą, kad laikinai būtų perkelti tie kariai (…) Danijos kontingente, į Kuveitą“, – ketvirtadienį žurnalistams sakė R.Karoblis.

Perkelti kariai dalyvauja JAV vadovaujamos koalicijos operacijoje „Įgimtas ryžtas“. R.Karoblis teigė, kad nėra skirtumo, kur šiuo metu bus laikomi šie kariai, nes vietos pajėgų apmokymas kilus įtampai Artimuosiuose Rytuose yra sustabdytas.

Sprendimą perdislokuoti karius ministras pavadino laikinu ir teigė, kad jie bus perkelti į Iraką nusprendus atnaujinti apmokymą.

„Kadangi mokymai fiziškai nevyksta, didesnio skirtumo, kur jie būtų – ar Irake, ar Kuveite – nėra“, – kalbėjo R.Karoblis.

Dar šeši Irake esantys lietuviai ryšininkai tarnauja NATO vadovaujamoje misijoje, jie kol kas lieka šalyje.

Teheranas apšaudė dvi bazes Irake trečiadienio naktį, taip atsakydamas į JAV ataką, per kurią buvo nukautas aukšto rango Irano generolas Qasemas Soleimani bei kiti Irano bei Irako kariškiai.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s