Teisėsaugos stiprinimas: siūlo įsteigti Viešojo saugumo kolegiją

Vyriausybė planuoja įsteigti Lietuvoje Viešojo saugumo tarnybos (VST) kolegiją, kur bus rengiami VST pareigūnai.

Ministrų kabinetas trečiadienį pritarė, kad būtų sukurta darbo grupė kolegijos steigimo klausimams.

„Pareigūnams keliami aukšti reikalavimai, jie turi gebėti vykdyti savo pareigas sudėtingiausiose situacijose užtikrindami viešąjį saugumą. Šiuo metu pareigūnams galime suteikti tik profesinį mokymą, tačiau to nepakanka“, –situaciją pakomentavo vidaus reikalų ministrė Rita Tamašunienė.

„Būtina sudaryti galimybes pareigūnams įgyti aukštesnes kompetencijas tęsiant profesines studijas aukštojo mokslo įstaigoje pagal pakopinį pareigūnų rengimo modelį, kai yra suderintas pareigūnų profesinis mokymas ir aukštojo mokslo studijos. Viešojo saugumo kolegijos įsteigimas padėtų tai užtikrinti“, – paaiškino ji.

Vidaus reikalų ministerija žada siekti, kad naujai kuriama kolegija priklausytų jai pačiai.

Apsisprendus įsteigti Viešojo saugumo kolegiją, tai bus įgyvendinama keliais etapais. Pirmiausia reikės inicijuoti Mokslo ir studijų įstatymo pakeitimą, taip pat patikslinti kitus įstatymus, kad būtų detalizuotos kolegijos veiklos nuostatos. Vėliau reikės pradėti kolegijos akreditavimo procedūrą, o tuo pačiu metu parengti ir suderinti studijų programas.

Nauja kolegija kuriama Vidaus reikalų ministerijai susikivirčijus su Mykolo Romerio universiteto dėl šioje aukštojoje mokykloje veikiančios Viešojo saugumo akademijos, turėjusios rengti aukštesnės grandies pareigūnus. Užpernai rugsėjį ministerija pareiškė, kad universitetas nebuvo linkęs laikytis susitarimų kartu rengti naujas pareigūnų kvalifikacijos tobulinimo programas, sukurti pakopinį integruotą pareigūnų mokymą ir ėmėsi „nesuderintų vienašališkų veiksmų, taip kompromituodamas pačią idėją ir diskredituodamas Viešojo saugumo akademijos vardą“.

Vidaus reikalų ministrės atstovė spaudai Božena Zaborovska-Zdanovič pareiškė, kad kolegiją siekiama kurti todėl, kad universitete dėstomos daugiau teorinės žinios.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s