L.Linkevičius įžvelgė naują grėsmę: panikos kėlimas dėl Astravo AE gali pakenkti užsienio investicijoms Lietuvoje

Užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius penktadienį pareiškė, kad panikos kėlimas dėl Astravo atominės elektrinės gali pakenkti užsienio investicijoms Lietuvoje.

Pasak buvusio Kauno miesto Panemunės rajono komjaunimo komiteto sekretoriaus, Lietuvai nepavyko sustabdyti Astravo elektrinės statybų ir dabar šalis turi dėti pastangas sustiprinti jėgainės saugumui dar prieš jos atidarymą.

„Tą visą darbą reikia dirbti nuosekliai, profesionaliai, kryptingai, neeskaluoti aistrų, nesiūbuoti to laivo ir nekelti panikos, būtų pageidautina“, – žurnalistams Trakų rajone sakė Lietuvos diplomatinės tarnybos vadovas.

„Labai neteisinga būtų, jeigu sukurtumėme apie savo šalį tokį įspūdį, kaip apie kažkokią nestabilumo zoną, tai pagaliau net ir investicijoms gali pakenkti“, – pridūrė jis.

L.Linkevičius ragino Lietuvos politikus ir visuomenininkus „daryti, kas įmanoma“.

„2008 metais buvo parengta (elektrinės – red.) aikštelė, 2009 metais pradėjo statyti, turime 2020 metus – stovi pirmas reaktorius. Tai darykime maksimaliai, kas įmanoma, dirbdami su regionų partneriais, su tarptautinėmis organizacijomis, su Europos Komisija, ypatingai su pačia Baltarusija“, – reigė užsienio reikalų ministras.

L.Linkevičiaus komentarai atspindi pastaruoju metu imtą keisti retoriką dėl baigiamos paleisti Astravo elektrinės – anksčiau būdavo akcentuojama, kad ji negali būti pastatyta, dabar daugiau kalbama apie jos saugumą. Apie tai kad Lietuvos retorika keisis mes rašėme beveik prieš metus.

Lietuva nuo 2016 metų pradžios taip pat siekia įtikinti ES šalis prisidėti prie elektros embargo, tačiau kitos Baltijos valstybės tokių žingsnių atsisakė. Ekspertai pripažįsta, kad Astravo AE elektra teoriškai galės patekti į bendrą rinką per Rusiją ir Latviją. Baltarusijos valdžia teigia, kad jėgainė gali pradėti veikti šių metų pirmąjį ketvirtį. Ji atmeta Lietuvos priekaištus dėl nepakankamų saugumo standartų.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s