Lietuvos lenkų sąjunga: „šalyje įsiplieskė antilenkiška isterija“

Lietuvos lenkų sąjunga (LLS) antradienį išplatino pareiškimą, kuriame atkreipia dėmesį į prezidento Gitano Nausėdos teiginį apie tai, kad susisiekimo ministras Jaroslavas Narkevičius ministerijai pavaldžiose įstaigose esą pats įdarbino 20 „lenkų tautybės asmenų“, kaip rašoma pareiškime. Pasak LLS – taip skatinama „antilenkiška isterija“.

„Neįmanoma nutylėti susisiekimo ministrui Jaroslavui Narkevičiui primetamo dvidešimties lenkų tautybės asmenų įdarbinimo ministerijai pavaldžiose įstaigose. Akivaizdu, kad ši informacija neatitinka tikrovės, tačiau su liūdesiu tenka pripažinti, kad ją paviešino Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda. Pastaroji žinia gan plačiai aptariama. Galiausiai Lietuvos Respublikos prezidentūros informacija nepasitvirtino: iš Susisiekimo ministerijai pavaldžiose institucijose pastaraisiais laikais įsidarbinusių 500 žmonių „medžioklės organizatoriams“ pavyko atrasti dvylika lenkų tautybės asmenų (ne 20, kaip buvo skelbiama). Akivaizdu, kad juos įdarbino ne ministras, o įstaigų vadovai“, – rašoma LLS pareiškime.

Tekste teigiama, esą panašaus pobūdžio duomenų rinkimas vertintinas kaip nediskriminavimo dėl tautybės taisyklės galimas nesilaikymas.

„Lietuvos Respublikos piliečiai, tarp jų – lenkai, prisideda prie valstybės gerovės kūrimo, ir savo Tėvynėje turi teisę jaustis saugiai. Negalima sutikti su menkiausiomis diskriminavimo tautiniu pagrindu apraiškomis, o ypač, jei jos kurstomos valstybės institucijų atstovų. Prieštaraujame tokiems veiksmams. 2 Tikime, kad Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda yra aukščiau už jam kurpiamus ir garbės nedarančius veiksmus, įstengs nuo jų atsiriboti ir sustabdyti primetamas galimos diskriminacijos tautiniu pagrindu apraiškas“, – rašoma pareiškime.

Antradienį buvo pranešta, kad prezidentas Gitanas Nausėda sausio pradžioje pareiškė, kad susisiekimo ministras J.Narkevičius „įdarbino“ mažiausiai 20 savo partiečių ir su jais susijusių žmonių ministerijai pavaldžiose įmonėse.

STT duomenimis, J.Narkevičiui pradėjus eiti pareigas sektoriuje buvo įdarbinta 12 su Lietuvos lenkų rinkimų akcija-Krikščioniškų šeimų sąjunga (LLRA-KŠS) susijusių asmenų, tačiau sąsajos – daugiausiai per antros eilės giminystę.

Tuo tarpu pats J.Narkevičius neigė susisiekimo sektoriuje įdarbinęs su partija susijusius asmenis ir sako, kad prezidentas buvo suklaidintas.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s