Lietuva siekia įkurdinti šalyje ES civilinės saugos centrą

Lietuva siekia, kad šalyje būtų įkurtas regioninis Europos Sąjungos (ES) civilinės saugos centras, skirtas cheminiams, biologiniams, radiaciniams ir branduoliniams incidentams likviduoti. Vyriausybė trečiadienį pritarė, kad Lietuva pateiktų paraišką Europos Komisijai steigti centrui, apimsiančiam Šiaurės ir Baltijos šalis. Lietuva sieks įtikinti ES, kad toks centras šalyje reikalingas, Baltarusijai rengiantis paleisti Astravo atominę elektrinę.

„Mes su specialistais ir ekspertais galvojame, kad esame realūs pretendentai, nes esame ES ir NATO išorinės sienos dalis, dėl to, kad už Neries turime pavojingą objektą ir dėl to, kad turime geros patirties dalyvaudami tarptautinėse pratybose ir misijose“, – sakė vidaus reikalų ministrė Rita Tamašunienė.

„Lietuva tikrai gali užtikrinti ir sutelkti pajėgas čia, pas save, teikti pagalbą ir kaimyninėms valstybėms“, – pridūrė ji.

Anot Vidaus reikalų ministerijos, kurti ES civilinės saugos pajėgumus nuspręsta pernai kovą. Lietuva taip pat kviestų regiono valstybes bendradarbiauti steigiant šiuos pajėgumus.

Be Lietuvos, pageidavimą tapti regioniniu civilinės saugos centru yra pareiškusios Estija ir Suomija.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s