Holokausto minėjimo metu Rusijos prezidentas priminė ir Lietuvą: išnaikinta 95 proc. šalies žydų

Ketvirtadienį Jeruzalės memorialiniame komplekse “Yad Vashem” vyksta 5-asis Pasaulinis Holokausto forumas ir šios tragedijos minėjimo renginiai, kuriuose dalyvauja kelios dešimtys pasaulio lyderių.

Kalbą minėjimo renginyje buvo leista sakyti Rusijos prezidentui Vladimirui Putinui, kuris pastaruoju metu griežtai pasisakė apie Antrąjį pasaulinį karą.

Pirmasis kalbą sakė Izraelio prezidentas Reuvenas Rivlinas. Po jo kalbėjo žydų valstybės ministras pirmininkas Benjaminas Netanyahu.

V. Putinas kalbėjo pirmasis iš Antrojo pasaulinio karo metu buvusių sąjunginių valstybių vadovų. Kalbėdamas apie Holokausto baisumus, jis paminėjo, jog žiaurumus vykdė ne vien naciai, bet ir jų pagalbininkai įvairiose Europos šalyse. Rusijos prezidentas paminėjo statistiką, kiek žydų buvo nužudyta ir Baltijos šalyse.

„Lietuvoje buvo nužudyta apie 220 tūkstančių žydų. Noriu atkreipti dėmesį, kad tai 95 proc. Lietuvos žydų populiacijos“, – renginyje sakė V. Putinas.

Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimų centro (LGGRTC) duomenimis, Lietuvoje iki Antrojo pasaulinio karo gyveno apie 208 tūkst. žydų, iš kurių Holokausto metu buvo išžudyta apie 195–196 tūkstančius.

Lenkijos prezidentas Andrzejus Duda atsisakė vykti į minėjimo renginius, kai jam nebuvo leista sakyti kalbos.

Iš pradžių dalyvauti ceremonijoje planavęs Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda solidarizuodamasis su lenkų kolega pakeitė savo poziciją, todėl Lietuvos delegacijai Jeruzalėje vadovavo Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis.

Komentarų: 1

  1. Lietuvos žydšaudžiai visada solidarizuojasi su kitų šalių žydšaudžiais… ane Nausėda?

    Patinka

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s