Smulkintu plastiku aplinką teršė dar viena įmonė Utenos rajone

Utenos rajono Nemeikščių kaime įsikūrusi įmonė „Kibiras“ teršė aplinką smulkintu plastiku. Pasak aplinkosaugininkų, bendrovė taršą nutraukė, bet aplinkos dar nesutvarkė.

Aplinkos apsaugos departamento atstovė spaudai Ieva Krikštopaitė patvirtino, kad plastiko perdirbimo įmonėje pernai atlikus vieną iš neplaninių patikrinimų, užfiksuotas nelegalus nevalytų nuotekų išleidimas į aplinką su plastiko dalelėmis. Anot aplinkosaugininkų, įmonė bandė nuslėpti taršą, jai taikomos poveikio priemonės, įpareigojimas sutvarkyti aplinką, tačiau tai dar nėra padaryta.

Buvusi įmonės vadovybė ir ją perėmusios įmonės „Utenos senjorų“ atstovai tikina, kad aplinka nėra teršiama, nuotekos išleidžiamos į atskirą kanalą uždaroje nuotekų sistemoje, o surinkus plastiką, jis grąžinamas į gamybą.

Aplinkosaugininkai šią savaitę ėmė aiškintis įtarimus, jog nuotekas su plastiku į miesto valymo sistemą leido Vilniaus įmonė „Ecso“. Bendrovė „Vilniaus vandenys“ užblokavo nuotekų patekimą iš šios įmonės, nes įtariama, kad bendrovė toliau teršia sistemą plastiko dalelėmis – mat plastiko nepavyksta iki galo išvalyti, todėl jis patenka į Nerį.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s