Į Lietuvą atvyko naujasis JAV ambasadorius Robertas S.Gilchristas

Jungtinių Valstijų ambasada nuo šiol turės naują šeimininką. Į Lietuvą atvyko naujai paskirtas JAV ambasadorius Robert‘as S.Gilchristas.

R.S.Gilchristą ambasadoriaus pareigoms praėjusių metų liepą nominavo prezidentas D.Trumpas. Gruodžio mėnesį jo kandidatūrą patvirtino Senatas.

JAV valstybės sekretoriaus pavaduotojas politiniams klausimams Davidas Hale‘as prisaikdino š.m. sausio 13 d., rašoma pranešime žiniasklaidai. Duodamas priesaiką paskirtasis ambasadorius gyrė Lietuvą kaip vieną ištikimiausių Jungtinių Valstijų sąjungininkių, kartu pabrėždamas, kad eiti ambasadoriaus pareigas jam yra „viso gyvenimo garbė“.

Kalbėdamas apie dvišalius JAV ir Lietuvos santykius jis atkreipė dėmesį į šiemet minimas istorines sukaktis, Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo trisdešimtąsias metines: „Džiaugiuosi galimybe Lietuvoje būti šaliai minint šio istorinio įvykio trisdešimtmetį. Kartu džiaugiamės, kad šie metai žymi ir 80-ąsias Welles‘o deklaracijos metines – šiuo dokumentu Jungtinės Valstijos pažymėjo niekuomet nepripažinsiančios jėga įvykdytos Lietuvos ir kitų Baltijos šalių prievartinės inkorporacijos į Sovietų Sąjungos sudėtį“. Beje tai netrukdė JAV bendradarbiauti su TSRS ir pasirašyti su a skirtingus susitarimus.

Robert‘as S.Gilchristas pabrėžė, kad jo šalis Lietuvą vertina kaip tvirtą, kolektyvinei gynybai įsipareigojusią NATO narę bei pažadėjo jau greitu metu aplankyti šalyje dislokuotus amerikiečių karius.

„Mano pirmoji, kaip ambasadoriaus, išvyka už Vilniaus ribų bus į Pabradę, kur lankysiu iki gegužės mėnesio dislokuotus 500 amerikiečių karių“, – praėjusią savaitę Vašingtone kalbėjo R.S.Gilchrist‘as.

Paskirtasis ambasadorius R.S.Gilchrist‘as yra Aukštesniosios užsienio reikalų tarnybos narys, 2016-2019 m. vadovavęs JAV Valstybės departamento Operacijų centrui. Iki paskyrimo į ambasadoriaus pareigas jis ėjo diplomatinės misijos vadovo pavaduotojo JAV ambasadoje Švedijoje ir Estijoje pareigas, vadovavo JAV valstybės departamento Europos ir Eurazijos reikalų biuro padaliniui, atsakingam už Šiaurės ir Baltijos šalių klausimus. Dar anksčiau buvo politinio patarėjo pavaduotoju JAV ambasadoje Irake bei politikos skyriaus vadovu JAV ambasadoje Rumunijoje.

R.Gilchristas baigė bakalauro studijas Wake Forest universitete Šiaurės Karolinoje, Virdžinijos universitete įgijo humanitarinių mokslų magistro laipsnį. Ambasadorius gerai kalba ispaniškai ir prancūziškai, taip pat išmano estų ir rumunų kalbas.

Paskirtasis JAV ambasadorius Lietuvos prezidentui Gitanui Nausėdai artimiausiu metu įteiks skiriamuosius raštus.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s