Plintant naujam mirtinam virusui, nuo šeštadienio veiksmų imsis ir Lietuvos oro uostuose

Reaguodama į tai, kad Kinijoje atsiradęs naujas mirtinas koronavirusas plinta už jos ribų, Lietuvos valstybės organai imasi papildomų priemonių oro uostuose.

Šeštadienį Vilniaus, Kauno ir Palangos oro uostų keleivių terminaluose budėjimą pradės Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) specialistai, kurie teiks konsultacijas keleiviams, pagal poreikį, dalys asmeninės apsaugos priemones ir, jei reikės, vykdys sveikatos patikrą.

Apie tai pranešė Lietuvos oro uostų Komunikacijos skyriaus vadovas Marius Zelenius.

„Esame pasirengę reaguoti ir taikyti papildomas rizikų valdymo priemones“, – pakomentavo situaciją jis.

Panašu, būtent NVSC specialistai, įtariant užkrečiamos ligos atvejį lėktuve, atlieka svarbiausią vaidmenį.

„Apie įtariamą ligos atvejį mūsų kolegoms tiesiogiai praneša orlaivio įgula, tuomet pradeda veikti patvirtintas planas, keliolika institucijų pradeda pasiruošimą. Orlaivis yra nukreipiamas į Vilniaus oro uostą, kuris gali efektyviai vykdyti tokio pobūdžio operacijas. Iškart informuojami NVSC specialistai ir greitosios medicinos pagalbos atstovai. Būtent NVSC specialistai ir įvertina realią situaciją dėl galimo užkrato, jie pirmieji ir įeina į orlaivį“, – apie priemones, kurių imamasi įtariant ligos atvejį, pasakojo M.Zelenius.

Vėliau galimai užsikrėtęs keleivis ar keletas jų specialioje kapsulėje gabenami į Santaros klinikas, kur esą taip pat taikomos itin pažangios priemonės karantinui. „Oro uoste, jei yra poreikis, atliekamos keleivių apklausos, orlaivio, patalpų, įrangos nuodugni dezinfekcija“, – pridūrė Lietuvos oro uostų atstovas.

Trečiadienį Vilniaus oro uoste nusileido privatus lėktuvas iš Honkongo „Bombardier Global 6000“. Jo keleiviai nebuvo tikrinami dėl viruso, nors Honkonge jau yra užfiksuota mirtino viruso nešiotojų atvejų.

Ketvirtadienį Pasaulio sveikatos organizacija paskelbė, kad ligos protrūkis, per kurį susirgo šimtai žmonių ir dar beveik dvi dešimtys mirė, kol kas nėra tarptautinio masto ekstremali visuomenės sveikatai padėtis.

Pirmieji užsikrėtimo nauju virusu atvejai buvo registruoti vidurio Kinijos mieste Uhane. Liga peržengė šalies ribas: apie užsikrėtimo atvejus pranešta Jungtinėse Valstijose, Japonijoje, Pietų Korėjoje, Tailande, Singapūre, Vietname, įtariama – Baltarusijoje.

Nauju koronavirusu susirgusiems asmenims pasireiškė šie simptomai: karščiavimas, dusulys, abipusis plaučių uždegimas.

Asmenims, vykstantiems į Uhaną, rekomenduojama: vengti kontakto su tais, kurie serga ūmiomis kvėpavimo takų infekcijomis, dažnai plauti rankas, vengti kontakto su gyvais ar mirusiais gyvūnais, nesilankyti maisto turgavietėse. Gyventojai, grįžę iš minėtos teritorijos ir pajutę kvėpavimo takų infekcijos negalavimus, turėtų kreiptis į savo šeimos gydytoją bei pranešti apie savo kelionę.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s