Žodžio (ne)laisvė: Lietuvoje vėl sulaikyta Rusijos žurnalistė

Rusijos valstybinio televizijos kanalo “Zvezda“ korespondentė Julija Šatilova buvo sulaikyta Vilniaus oro uoste. Mūsų šalyje žurnalistė planavo rengti reportažų ciklą apie respublikos piliečius, kurie persekiojami dėl “simpatijų“ Rusijai, tačiau buvo sulaikyta penktadienį vos atvykusi.

Vėliau TV-kanalas “Zvezda“ pareikalavo oficialių Lietuvos valdžios institucijų paaiškinimų dėl jų darbuotojos sulaikymo.

Rusijos ambasados atstovai atvyko į oro uostą išsiaiškinti įvykio aplinkybių. Paaiškėjo, kad J. Šatilova buvo sulaikyta pasų kontrolės metu, kai jai buvo pranešta, jog jos viza buvo atšaukta.

Valstybės sienos apsaugos tarnybos Vilniaus rinktinė žurnalistei įteikė nutarimą, kuriame teigiama, kad Latvija panaikino jos Šengeno vizą 2019 metų gruodžio 3 dieną.

Tai ne pirmas kartas, kai Rusijos žurnalistai sulaikomi Baltijos šalyse. Praėjusių metų gegužę Vilniaus oro uoste buvo sulaikytas „Sputnik Lietuva“ vyriausiasis redaktorius Maratas Kasemas. Jis buvo apklaustas ir jam buvo įteiktas nutarimas dėl draudimo atvykti į respubliką penkeriems metams. Praėjusią vasarą Rygoje buvo sulaikytas ir apklaustas „Sputnik Latvija“ vyriausiasis redaktorius Valentinas Rožencovas. Abu redaktoriai yra Latvijos piliečiai.

Oficiali Rusijos užsienio reikalų ministerijos atstovė Marija Zacharova ne kartą komentavo Rusijos žiniasklaidos situaciją Baltijos šalyse. Ji pareiškė, kad žurnalistai yra persekiojami dėl to kad sako tiesą, kuri nesutampa su oficialia .

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s