NATO provokuoja Rusiją JAV siunčiant rekordinį karių kontingentą prie Rusijos sienos

Netrukus prie Rusijos sienos treniruosis 37 tūkst. NATO karių, iš kurių rekordinį 20 tūkst. skaičių siunčia JAV.

Karių treniruotė – tai pratybos „Europos gynėjas“ (angl. – Defender of Europe), kurioje bus naudojama įvairi sunkioji ginkluotė. Be amerikiečių, pratybose dalyvaus prancūzų, ispanų, italų, vokiečių ir britų kariai.

Pratybos vyks tuo metu, kai NATO sulaukia kritikos dėl savo vaidmens ir efektyvumo abiejose Atlanto vandenyno pusėse. Praėjusį lapkritį Prancūzijos prezidentas Emanuelis Makronas (Emannuel Macron) pareiškė, kad aljansas patiria smegenų mirtį, o JAV prezidentas Donaldas Trampas (Donald Trump) kritikavo Europos valstybes, kad šios per skiria mažai lėšų NATO biudžetui.

Pasak NATO generalinio sekretoriaus Jenso Stoltenbergo (Jens Stoltenberg), pratybos rengiamos labai didelės, kad primintų apie aljanso galią: „Pratybose „Europos gynėjas“ dalyvaus didžiausias JAV karių kontingentas per pastaruosius 25 metus. Šios pratybos nėra nukreiptos prieš kurią nors šalį. Jos demonstruoja sugebėjimą greitai perkelti dideles karines pajėgas iš JAV į Europą, kad apgintų NATO sąjungininkes.“

J. Stoltenbergas akcentavo, kad Rusija nėra minėtų pratybų taikinys, nors pratybos vyks prie Rusijos sienos: „NATO yra gynybinis aljansas, o tai – gynybinės pratybos. Mes nesiekiame konfrontacijos su Rusija, tačiau faktas, jog Rusija pastaruoju metu tapo mažiau stabili ir saugi, padidėjo jos nenuspėjamumas. Mūsų sąjungininkės Lietuva, Estija ir Latvija mini savo laisvės trisdešimtmetį. Jos laisvai pasirinko prisijungti prie NATO, todėl jų kvietimu dalis pratybų vyks jų teritorijose. Rusija turi teisę jaustis saugiai, tačiau tokią teisę turi ir mūsų šalys narės.“

Pratybos vyks balandžio ir gegužės mėnesiais dešimtyje šalių: Vokietijoje, Lenkijoje, Latvijoje, Lietuvoje, Estijoje, Gruzijoje bei kitur.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s