ES svarsto galimybę įvesti mėsos mokestį

„Ar reikėtų tikėtis, kad mėsos valgytojai turės mokėti daugiau už savo patiekalą, kad galėtų kompensuoti ekologijos nuostolius, susijusius su jų lėkštės turiniu?“, – rašo „Euronews“.

Ši tema dabar plačiai aptariama informacinėje erdvėje. Tai klausimas, kurį šiandien bus paprašyta išnagrinėti Europos įstatymų leidėjų, teigia „Euronews“.

Naujoje Nyderlandų advokatų grupės ataskaitoje teigiama, kad siekiant sumažinti išmetamą CO2 kiekį Europoje, už mėsos vartojimą turėtų būti imamas mokestis, kad visame žemyne ​​būtų suvartojama mažiau.

„The True Animal Protein Price Coalition“ (TAPP) organizacija teigia, kad jautienos, kiaulienos ir vištienos mokestis iki 2030 m. gali sumažinti mėsos vartojimą 70 proc.

„Planas yra padidinti mėsos kainą visoje ES atsižvelgiant į jos aplinkosaugos išlaidas, įskaitant išmetamą CO2 kiekį ir biologinės įvairovės nykimą“, – sakoma pranešime.

Remiantis „TAPP“, Nyderlandų kabinetas artimiausiais mėnesiais pateiks karalystės parlamentui pasiūlymą dėl „teisingų mėsos kainų“.

„Tai praėjusiais metais palaikė dauguma Nyderlandų vartotojų (63 proc.) apklausos metu“, – teigia advokatų grupė.

„Mes siekiame pradėti diskusiją, kaip išplėsti šio Nyderlandų modelio pritaikymą visai Europai, remiantis aukštesne mėsos kaina, kuri būtų naudinga visoms susijusioms suinteresuotosioms pusėms, įskaitant ūkininkus, vartotojus ir aplinkosaugos NVO,“ – pridėjo advokatų atstovas.

Nors kova prieš klimato kaitą yra vienas svarbiausių Europos Sąjungos prioritetų, tikėtina, kad pastangos padidinti mėsos kainas sulauks didelio valstybių narių pasipriešinimo.

Europos gyventojai yra kone didžiausių mėsos vartotojai pasaulyje. Remiantis JT duomenimis, vidutinis mėsos suvartojimas vienam Žemės gyventojui nuo 1961 m. padidėjo maždaug 20 kg, o 2014 m. vienas žmogus vidutiniškai suvartojo apie 43 kg mėsos.

Šalyse, apie kurias buvo prieinamų duomenų, vidutinis Europos žemyno suvartojimas buvo didžiausias Ispanijoje ir Austrijoje, ir tai gerokai viršija šį skaičių – atitinkamai 94,04 kg ir 90,87 kg. Vis dėlto tikimasi, kad ES artimiausiais mėnesiais pristatys ilgai lauktą Europos ekologinį susitarimą.

Tuo metu, kai TAPP vykdo savo politiką, Europos mėsos pramonė smogė atgal ir suabejojo pagrindiniais tyrimo duomenimis.

„Ataskaitoje neatsižvelgta į baltymų tankį mėsoje. Jei išmetamieji teršalai būtų apskaičiuojami pagal nepakeičiamas aminorūgštis, o ne pagal paprastą svorį, kai kurių pasėlių, kurie naudojami kaip „alternatyvių“ baltymų šaltinis, produkcija būtų labiau tarši negu jautiena, kiauliena arba vištiena “, – sako„ Liason “atstovas spaudai.

Mokestis, be abejo, turės įtakos ES šalių gyventojų piniginėms. Pažymėtina, kad mėsos vartojimas Europos Sąjungoje sumažės jau iki 2030 m. Ne mažesnę įtaką naujas „mėsos mokestis“ padarys ir ūkininkams, kurių Europos Sąjungoje yra daug. Daugelis jų gali tiesiog bankrutuoti.

Ekspertų vertinimu, priklausomai nuo mėsos rūšies, jos vartojimas gali sumažėti nuo 30% iki 60%. Anot britų leidinio „The Guardian“ apklaustų ekonomistų skaičiavimų, priėmus socialinių aktyvistų, ekologų ir žmogaus teisių gynėjų koalicijos „Tapp Coalition“ pasiūlymus, vien Didžiojoje Britanijoje (nepaisant šalies pasitraukimo iš Europos Sąjungos) mėsos kainos gali akimirksniu padidėti net 25 procentais.

Pažymėtina, jog laikas šiai iniciatyvai pasirinktas labai protingai. Visuomenės susirūpinimo klimato kaita fone, padidėjus Gretos Tunberg (neseniai paskelbusios apie savo vardo prekės ženklo ir savo vardu pavadinto brendo sukūrimą) populiarumui bei naujajai Europos Komisijos pirmininkei Ursulai von der Leyen paskelbus sprendimą paleisti Europos Sąjungoje „naują žaliąjį kursą“, nukreiptą į radikalų Europos ekonomikos reformavimą siekiant išgelbėti klimatą, nepaisant visų neigiamų padarinių visuomenei, idėja įvesti „mėsos valgytojų mokestį“ gali būti labai patraukli Europos politiniam elitui.

„The Guardian“ praneša, iš kur atsirado šie skaičiai: „Ataskaitoje, kurią parengė aplinkos tyrimų komanda „CE Delft“, analizuojami šiltnamio efektą sukeliančių dujų išmetimo, oro ir vandens taršos bei gyvosios gamtos poveikio veiksniai, susiję su gyvulininkyste. Ekspertų vertinimu, šiems nuostoliams padengti reikės padidinti jautienos kainą 0,47 euro už 100 gramų. Tai padidintų „prekybos centro kepsnio“ kainą (standartinis – 227 gramai) Britanijoje maždaug 25 procentais. Mokesčiai už kiaulieną ir vištieną bus mažesni dėl mažesnio poveikio aplinkai: atitinkamai 0,36 euro už 100 gramų ir 0,17 euro už 100 gramų. Ataskaitoje teigiama, kad tokie mokesčiai gali sumažinti jautienos vartojimą ES – 67 proc., Kiaulienos – 57 proc., Vištienos – 30 proc.

Įgyvendinus naują pasiūlymą mėsa Europos Sąjungoje taps turtingųjų privilegija, o įvestas mokestis džiaugsmu kaimyninėms šalims. Labiausiai naudinga tai būtų besiribojančioms su ES šalims. Žymiai padidėjus kainoms, jas gali užplūsti „mėsos turistų“ iš ES valstybių banga. Vaizdžiai tariant, tie patys lenkai dažnai vyks į Baltarusiją, Ukrainą ar tą pačią Rusijos Kaliningrado sritį mėsos.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s