Rusijos ambasada sureagavo į VSD bei AOTD ataskaitą: „primena ligos istoriją“

„Primena ligos istoriją“ – taip Rusijos ambasada Vilniuje įvertino Lietuvos specialiųjų tarnybų šią savaitę paskelbtą grėsmių nacionaliniam saugumui vertinimą.

„Atkreipėme dėmesį į Lietuvos specialiųjų tarnybų eilinę ataskaitą. Dokumentas kelia niūrų įspūdį ir veikiau primena ligos istoriją“, – skelbiama ketvirtadienį Rusijos ambasados paskelbtame pareiškime.

„Metai po metų jo autoriai su maniakišku užsispyrimu kabina „grėsmės nacionaliniam saugumui“ etiketę bet kokiam įvykiui ar faktui, kuriame įžvelgiama – o kartais ir neįžvelgiama, bet turima omenyje – Rusija“, – sakoma pareiškime.

Rusijos ambasada taip pat teigia, kad žvalgybos grėsmių vertinimas Lietuvoje „laikomas pagrindu, prie kurio savo veiksmus turi derinti ne vien valstybės struktūros, bet ir visuomeninės organizacijos, įskaitant tas, kurių nariai yra išeiviai iš užsienio valstybių“.

„Jeigu VSD surašytų normų ir taisyklių nepaiso, imasi bauginimo, areštų, sulaikymų, tyrimų, viešo smerkimo ir t. t. Neslėpsime, kad tokia „auklėjamoji praktika“ yra gerai žinoma dėl visiškai nesenos istorijos“, – užuomina į sovietmetį pareiškimą baigia ambasada.

Anksčiau šią savaitę Valstybės Saugumo Departamentas bei Antrasis Operatyvinių Tarnybų Departamentas prie Krašto Apsaugos Ministerijos paskelbė grėsmių Lietuvos nacionaliniam saugumui vertinimą.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s