Provokacija Klaipėdoje: Vydūno gimnazijos mokytoja pasakė tai, ko demokratinėje Lietuvoje sakyti negalima. Ar iškels bylą?

Savaitgalį Lietuvoje išplito Klaipėdos Vydūno gimnazijos mokinių padarytas garso įrašas rusų kalbos pamokoje, kurios metu brandaus amžiaus mokytoja aiškino, kad sovietmečiu gyvenimas buvo pakankamai geras, o Vladimiras Putinas yra tas žmogus, už kieno sveikatą reikia melstis.

Garso įrašas patalpintas Ritos Miliutės Facebook paskyroje.

„Išsakyta mokytojos nuomonė, kuri dabar yra išplatinta, tikrai neatspindi nei mokyklos pozicijos, nei mokymo programų ir nėra jokia ugdymo dalis. Mokytojos išsakytas tekstas mus nustebino ir tikrai negalime jo tapatinti su gimnazija“, – tikino meninės pakraipos Vydūno gimnazijos vadovas Arvydas Girdzijauskas.

45 metų darbo stažą turinti rusų kalbos mokytoja, kurios pamokoje išsakytas mintis apie gerą lietuvių gyvenimą sovietmečiu ir neabejotiną meilę V. Putinui dešimtokai įrašė ir paviešino, pirmadienį pamokų neturėjo. Tačiau mokyklos direktorius ją ryte jau buvo pasikvietęs pokalbio. Pasak A.Girdzijausko, mokytoja paaiškino, kad įraše girdisi tik didelio pokalbio fragmentas. Pamokos tema buvo pokalbis apie Rusiją.

„Buvo analizuojamas gyvenimas šioje šalyje, natūralu, kad jis buvo lyginamas su gyvenimu Lietuvoje. Mokytojai skaudu, kad ji buvo pasakiusi daug gerų dalykų apie Lietuvą, bet jie nebuvo įrašyti, o į įrašą pateko tie dalykai, kurie yra sensacingi arba peržengia priimtą nuomonę“, – rusų kalbos mokytojos pasiaiškinimą gimnazijos direktorius.

A.Girdzijauskas patikino, kad mokytoja pripažino, jog jai nederėjo savo požiūrio dėstyti mokiniams taip atvirai.

Mokyklos vadovas teigė svarstysiąs, analizuosiąs, galvosiąs, kaip pasielgti dėl šio incidento. Pasak jo, pasmerkti žmogų – lengviausia. Esą mokyklos uždavinys išmokyti mokinius teisingai vertinti situaciją, suprasti ir rasti argumentų pagrįsti kitokiai nuomonei, diskutuoti, prieštarauti. Direktoriaus manymu būtent tai yra rimčiausia ir skaudžiausia pamoka. Jis tikino neskubėsiąs daryti drastiškų sprendimų ir nesielgs taip, kaip tai būtų padaryta kaimyninėje valstybėje.

Laukiame dabar ar kovotojai už Lietuvos saugumą pradės mokytojos atžvilgiu ikiteisminį tyrimą dėl viešojo tarybinės okupacijos neigimo.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s