Fantazuotojai: Kijevas planuoja 2020 metų vietos valdžios rinkimus organizuoti visoje Ukrainoje

Naujasis Ukrainos prezidento administracijos vadovas Andrijus Jermakas pareiškė, jog Kijevas turi aiškų planą, turintį sudaryti sąlygas šių metų spalio pabaigoje numatytus vietos valdžios rinkimus organizuoti visoje šalies teritorijoje.

„Esama sąlygų, kurių neįvykdžius tai bus neįmanoma. Mes pasirengę įgyvendinti visus pasiektus susitarimus – visų pirma tai, kas buvo sutarta (per keturšalį viršūnių susitikimą – red.) Paryžiuje. Antra, turime aiškų planą, kas turi įvykti, kad spalio pabaigoje rinkimai galėtų būti surengti visoje Ukrainoje, pagal Ukrainos įstatymus“, – sakė jis trečiadienį per spaudos konferenciją prezidento kanceliarijoje.

Pasak A.Jermako, derybose galimi tam tikri kompromisai, tačiau dėl to neturėtų nukentėti Ukrainos interesai. Jis sakė esąs pasirengęs kalbėtis su visomis patriotinėmis, adekvačiomis, protingomis jėgomis Ukrainoje, „visais, mylinčiais Ukrainą ir linkinčiais jai gero“, ir „dešimt, dvidešimt“ kartų jiems išaiškinti, kas yra „Steinmeierio formulė“ ir kokį planą turi Ukrainos valdžia.

Vokietijos prezidento Franko-Walterio Steinmeierio vardu pavadinta „Steinmeierio formulė“ numato, kad prorusiškų separatistų teritorijoms būtų suteiktas ypatingas statusas, jeigu jie surengtų laisvus ir sąžiningus rinkimus, atitinkančius Ukrainos konstitucijos normas.

„Nėra žmonių, su kuriais šiandien negalėtume kalbėti, aiškindami savo poziciją. Tačiau tai turi būti iš tiesų patriotinės jėgos, kurioms rūpi Ukrainos interesai“, – sakė prezidento administracijos vadovas.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s