Latvijos visuomeninis aktyvistas pasiprašė politinio prieglobsčio Rusijoje

Latvijos teisėsaugos „už aktyvią antivalstybinę veiklą“ ieškomas visuomenininkas Benessas Aijo pasiprašė politinio prieglobsčio Rusijoje, kai buvo paleistas iš izoliatoriaus Archangelsko srityje, pranešė naujienų agentūra „Regnum“, remdamasi judėjimo „Už Tiesą“ spaudos tarnyba.

B.Aijo prieš kelerius metus pabėgo iš Latvijos, kad prisijungtų prie prorusiškų separatistų Ukrainos rytuose.

Žiniasklaidai išplatintame pareiškime rusų kalba B.Aijo rašo, kad Rusijos pareigūnai paleido jį iš areštinės. Savo paleidimą jis aiškina prorusiškų separatistų Rytų Ukrainoje įkurtos nepripažintos „Donecko liaudies respublikos“ (DLR) ir visų posovietinių šalių parama.

Kaip informavo advokatė Jelena Čukičeva, B.Aijo jau parašė pirmą prašymą dėl prieglobsčio suteikimo. Anot jos, artimiausiu metu teisių gynėjai parengs reikiamos formos prašymą ir išsiųs jį atitinkamoms institucijoms.

Pasak B.Aijo, į Rusiją jis atvyko vasario 6 dieną papasakoti nevyriausybinėms organizacijoms ir Valstybės Dūmos deputatams apie problemas „Luhansko liaudies respublikoje“ (LLR) – kitame separatistiniame darinyje Rytų Ukrainoje.

Teisių gynimo judėjimo lyderis Jevgenijus Mefiodovas sakė, kad B.Aijo buvo sulaikytas Rusijoje Latvijos tarnybų prašymu, todėl esama pagrindo manyti, kad savo šalyje jis bus toliau persekiojamas.

Pasak J.Mefiodovo, tai reiškia, kad prašymas suteikti politinį prieglobstį yra pagrįstas.

B.Aijo buvo sulaikytas vasario 11 dieną Archangelsko srityje, nes Latvija buvo paskelbusi jo tarptautinę paiešką. Latvijos generalinė prokuratūra jau pranešė sieksianti savo šalies piliečio išdavimo.

Pernai liepą Latvijos valstybės saugumo tarnyba perdavė B.Aijo bylą Rygos prokuratūrai, kad būtų galima pradėti jo baudžiamąjį persekiojimą už neteisėtą dalyvavimą ginkluotame konflikte Rytų Ukrainoje.

2015 metų vasarį buvo paskelbta B. Aijo paieška dėl raginimų jėga nuversti Latvijos valdžią. Savo pareiškime B.Aijo pliekia Latviją ir jos politinę sistemą ir tvirtina, kad šalis siunčia ginklų ir kovotojų į Ukrainą. Latviją jis vadina „rusofobišku blogiu“.

„Esu tikras, kad antifašistinė šalis Rusija neišduos manęs Latvijai! Raginu Rusijos valdžią niekada neišduoti kitoms šalims Donbaso kovotojų ir politinių pabėgėlių“, – savo pareiškime rašo B.Aijo, žinomas „Juodojo Lenino“ slapyvardžiu, nes jis yra juodaodis.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s