Ukrainos užsienio reikalų ministras sukritikavo Miunchene pasiūlytą saugumo planą

Ukrainos užsienio reikalų ministras Vadymas Prystaika pareiškė kad prieš Miuncheno saugumo konferenciją paskelbtame dokumente „12 žingsnių dėl saugumo Ukrainoje ir euroatlantiniame regione stiprinimo“ neatsižvelgiama į tarptautinę teisę.

„Pastangų, taip pat ir Ukrainos, dėka („12 žingsnių“ planas –red.) buvo pašalintas, paskui jis sugrįžo į vokiškąją versiją ir panašiai, būtent tam, kad kuo daugiau žmonių būtų supažindinta su šiuo intelektualiniu produktu. Mes tikrai galvojame, kad šiuo produktu neatsižvelgiama į daug ką, kas yra tikrovėje. Juo neatsižvelgiama į tą plėtotę, kuri įmanoma, kaip save mato Ukraina. Tikrai neatsižvelgiama į tarptautinę teisę, kuri reikalauja Rusijos paprasčiausiai palikti Ukrainos teritoriją“, – per Ukrainos televizijos ICTV laidą „Svoboda slova“ sakė V.Prystaika.

Be to, ministras pakomentavo paskutinį dokumento punktą, kuriame sakoma, kad Ukraina turi pradėti savo tapatybės paieškas.

„Labai ačiū. Mes, esu tikras, išsiaiškinsime, reikia mums tai daryti, ar ne“, – pažymėjo jis.

Kaip pranešta, Europos, Rusijos ir Ukrainos ekspertų grupė parengė pasiūlymus dėl Ukrainos ir Rusijos konflikto išsprendimo – „12 žingsnių dėl saugumo Ukrainoje ir euroatlantiniame regione stiprinimo“. Miuncheno saugumo konferencijos interneto svetainėje paskelbtas dokumentas.

buvo parengtas dalyvaujant konferencijos organizatoriui Wolfgangui Ischingeriui, strateginių studijų centro „European Leadership Network“ (ELN) ekspertams, strateginių studijų centrui „Rusijos tarptautinių reikalų taryba“ (RSMD) ir ne pelno organizacijai „Nuclear Threat Initiative“.

JAV diplomatų ir ekspertų grupė kritikavo šiuos pasiūlymus ir pažymėjo, kad kai kurie jų primena Rusijos keliamas idėjas. Ukrainos užsienio reikalų ministerija nurodė, kad dokumento tezės neatitinka Kijevo oficialios pozicijos.

Vėliau ataskaitos tekstas buvo pašalintas iš Miuncheno saugumo konferencijos interneto svetainės, bet po kurio laiko vėl ten pasirodė.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s