Vilnius šantažuoja Briuselį dėl Kaliningrado tranzito: L.Linkevičius pagrasino, jog ES neskyrus finansavimo, pasunkėtų rusų kelionės per Lietuvą

Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius perspėjo, kad Europos Sąjungai (ES) neskyrus tinkamo finansavimo Kaliningrado tranzito schemai, gali pasunkėti Rusijos piliečių galimybės keliauti per Lietuvą. Ką konkrečiai reiškia pastarasis sakinys jis nepaaiškino.

Lietuvai stojant į ES, buvo suderinta speciali tranzito schema, pagal kurią Rusijos piliečiai tarp Kaliningrado srities ir kitos Rusijos teritorijos gali keliauti traukiniais supaprastinta tvarka, o tranzito dokumentus Lietuvos konsuliniai pareigūnai įteikia traukinyje.

Reikalas tas, kad Lietuva siekia, kad 2021-2027 metų ES biudžete šiai programai būtų skirta 215 mln. eurų. Tuo tarpu Europos Komisija ir Europos Vadovų Tarybos pirmininkas Charlesas Michelis pasiūlė skirti tik 139 mln. eurų.

„Lietuva sąžiningai įgyvendina šį ES ir Rusijos susitarimą, tačiau sumažinta Lietuvai skirta daugiametės finansinės perspektyvos dalis tikrai apsunkins tranzito schemos įgyvendinimą, o kalbant paprasčiau – Rusijos Federacijos piliečių galimybes vykti į ir iš Kaliningrado“, – teigė L.Linkevičius.

ES vadovai derybas dėl naujojo ES biudžeto pradėjo ketvirtadienio vakarą. Prieš jas prezidentas Gitanas Nausėda teigė, kad reikalaus tinkamo finansavimo specialios Kaliningrado tranzito schemos įgyvendinimui, tačiau patikino, kad Lietuva elgsis atsakingai.

Paklaustas, ar Lietuva svarstytų kažkuriuo metu stabdyti tranzitą, jei negaus reikiamų lėšų, prezidentas atsakė: „Nelaikykime Lietuvos nepatikima ir bravūriškai besielgiančia partnere, mes esame tikrai atsakingi ES nariai ir mes tikrai atsakingai vykdome savo įsipareigojimus, tačiau tuo pat metu mes keliame ir savo reikalavimus, kurie yra susiję su atitinkamu tokių funkcijų finansavimu. Lietuva nėra tokia turtinga šalis, kad galėtų finansuoti savo lėšomis bendrąsias ES reikmes“.

Tuščias šantažas ar realūs grasinimai? Laikas parodys.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s