Iš Kinijos dėl koronaviruso evakuotus ukrainiečius pasitiko didžiuliais protestais: autobusus užmetė akmenimis

Ukraina iš Kinijos evakavo 48 savo piliečius, kad apsaugotų nuo koronaviruso COVID-19 protrūkio. Tačiau jiems atvykus šalyje kilo didžiuliai protestai, rašo pasaulio žiniasklaida.

124

Ketvirtadienį Ukrainos vyriausybės užsakytas keleivinis lėktuvas pakilo iš Uhano ir nusileido Charkove, rytinėje šalies pusėje. Jo keleiviai buvo pervežti į ligoninę Poltavos srityje, kur jiems bus taikomas karantinas.

Iš Kinijos į Ukrainą iš viso buvo atskraidinti 72 keleiviai, 28 iš jų yra užsieniečiai. Iš pradžių lėktuvas nusileido Kijeve, kur pasipildė kuro, vėliau – Charkove. Tada jo keleiviai buvo susodinti į autobusą, vežantį į 345 km nuo sostinės esančią Poltavą, feisbuke rašė Ukrainos vidaus reikalų ministras.

025

Keliuose šalies miestuose Ukrainos vyriausybė parengė patalpas, kur evakuoti asmenys būtų izoliuoti. Nežinoma, ar užsieniečiai pasiliks Ukrainoje, ar bus išsiųsti į jų šalis. Pasak sveikatos apsaugos viceministro, kol kas evakuotieji laikomi sveikais – jie anksčiau buvo patikrinti dėl koronaviruso.

Tačiau kai kurie Ukrainos Naujųjų Sanžarų miestelio, kur įkurta pirmoji karantino vieta, gyventojai surengė protestus, apmėtė autobusus akmenimis ir susigrūmė su policijos pareigūnais. Keli šimtai vietos gyventojų užblokavo kelius, degino padangas ir svaidė akmenis į autobusus, kuriais buvo atvežti iš Kinijos Uhano miesto evakuoti žmonės.

Be to, dar vienas protestas įvyko Mikulincų mieste, nuo Kijevo nutolusiame 435 km.

Po ketvirtadienio neramumų ligoninėse atsidūrė 9 policininkai ir vienas civilis, 24 protestuotojai buvo sulaikyti.

052

Ukrainos valdžios pareigūnai, įskaitant prezidentą Volodymyrą Zelenskį, mėgino sušvelninti įtampą, tačiau vietos gyventojai reiškė nuogąstavimus, kad mirtinai pavojingas virusas gali išplisti. Įvykio vietoje apsilankė vidaus reikalų ministras Arsenas Avakovas, o ministras pirmininkas Oleksijus Hončarukas vėlai ketvirtadienį pareiškė, kad taip pat išvyko į Naujuosius Sanžarus. V.Zelenskis paragino tautiečius pademonstruoti solidarumą ir nepamiršti, kad „visi mes esame žmonės“.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s