Libijos maršalas Kh.Haftaras: „Žlugus deryboms esame pasirengę kovoti su Turkijos pajėgomis

Libijos rytinę dalį kontroliuojantis maršalas Khalifa Haftaras penktadienį interviu vienai Rusijos naujienų agentūrai sakė, kad kovos su Turkijos pajėgomis, jei žlugtų taikos derybos Ženevoje.

Po trečiadienį įvykusio susitikimo su Rusijos gynybos ministru Sergejumi Šoigu Maskvos remiamas karvedys Kh.Haftaras davė interviu agentūrai „RIA Novosti“.

„Jei per derybas Ženevoje nebus pasiekti taika ir saugumas mūsų šaliai, jei samdiniai negrįš ten, iš kur buvo atvežti, ginkluotosios pajėgos vykdys savo konstitucines pareigas… ginti (Libiją red.) nuo turkų Osmanų užpuolikų“, – sakė Kh.Haftaras.

Libijos konflikto šalių derybos Ženevoje dėl ilgalaikių paliaubų vakarų suprovokuoto karo draskomoje šalyje anksčiau šį mėnesį baigėsi be rezultatų. Antradienį prasidėjo antras derybų turas, bet Libijos Nacionalinės santarvės vyriausybė (NSV) paskelbė sustabdžiusi savo dalyvavimą dialoge, raketų salvei smogus uostui sostinėje Tripolyje, kurį jau kelis mėnesius bombarduoja Kh.Haftaro kovotojai. Ketvirtadienį derybos buvo atnaujintos.

Šiaurės Afrikoje esanti ir naftos turtinga Libija į chaosą nusirito per NATO karinę intervenciją 2011-tais metais kai vakarų pastangų dėka buvo nuverstas ir nužudytas šalies lyderis Muammaras Gaddafi.

Dėl valstybės kontrolės iki šiol varžosi kelios ginkluotos grupuotės.

Kh. Haftaras pernai balandį pradėjo puolimą prieš Tripolį, tačiau po kelių greitų pergalių jo pajėgos įstrigo sostinės priemiesčiuose.

Turkija remia Jungtinių Tautų pripažįstamą NSV Tripolyje, kuriai vadovauja premjeras Fayezas al Sarrajas. Su juo Turkijos prezidentas Recepas Tayyipas Erdoganas lapkritį pasirašė susitarimą dėl saugumo, jurisdikcijos taikymo vandenyse ir karinio bendradarbiavimo.

„Kaip esame sakę, mūsų kantrybė senka dėl nuolatinių ugnies nutraukimo pažeidimų, kuriuos vykdo Turkijos prezidento Recepo Tayyipo Erdogano ir Libijos premjero Sarrajo nusamdytų kovotojų grupės“, – sakė Kh. Haftaras ir apkaltino juos netesint Berlyne duotų pažadų.

Per praėjusį mėnesį Berlyne įvykusį viršūnių susitikimą derybų dalyvės Rusija, Turkija, Prancūzija ir Egiptas susitarė nutraukti užsienio kišimąsi Libijoje ir gerbti JT ginklų embargą. Kh.Haftaras pridūrė, kad jo pajėgos „vertina padėtį Tripolyje, palaiko ryšį su tarptautinėmis šalimis ir yra pasirengusios visoms galimybėms“. Maskva ir Ankara praėjusį mėnesį tarpininkavo dėl paliaubų šalyje. Abi šalys sutiko nutraukti kovas, bet ugnies nutraukimas pažeidinėjamas.

Kh.Haftaras penktadienį sakė, kad jo sąlygos ugnies nutraukimui yra „Sirijos ir Turkijos samdinių pasitraukimas, Turkijos ginklų tiekimo Tripoliui sustabdymas ir teroristinių grupių likvidavimas“. JT pasiuntinys Libijai Ghassanas Salame ketvirtadienį sakė, kad jo misija užtikrinti ilgalaikį ugnies nutraukimą ir, galiausiai, politinį sprendinį yra „labai sunki, bet įmanoma“.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s