Teroristų grupuotę „Islamo Valstybė“ remianti britė prisipažino planavusi sprogdinimą Londono Šv. Pauliaus katedroje

Viena teroristų judėjimą „Islamo valstybė“ (IS) rėmusi britė penktadienį pripažino savo kaltę dėl sąmokslo susprogdinti bombas Londono Šv. Pauliaus katedroje ir viename viešbutyje.

36 metų Safiyya Amira Shaikh iš Midlsekso Pietryčių Anglijoje Londono centriniam baudžiamajam teismui pripažino, kad rengė teroristinius aktus ir platino teroristines publikacijas.

Kaltintojų argumentų santraukoje sakoma, kad S.A.Shaikh susisiekė su žmogumi, kuris galėtų parengti sprogmenų, ir nuvyko apsižvalgyti Šv. Pauliaus katedroje. S.A.Shaikh išreiškė troškimą taikytis į kokią nors bažnyčią ar kokią nors „istorinę“ vietą per Kalėdas, Velykas ar kokią kitą panašią dieną, kad „žūtų kuo daugiau“ žmonių, sakoma santraukoje. Apie savo planus ji pasipasakojo kitiems dviem asmenims, kurie buvo slapta dirbę policijos pareigūnai.

S.A.Shaikh taip pat nuo 2019 metų rugpjūčio iki spalio dalijosi teroristiniais dokumentais naudodamasi susirašinėjimo programėle „Telegram“ ir davė ištikimybės priesaiką „Islamo valstybei“, sakoma Londono policijos pareiškime.

S.A.Shaikh tikrasis vardas yra Michelle Ramsden. Ji yra gimusi ne musulmonų šeimoje, bet 2007-aisiais atsivertė į islamą. Nuosprendis jai turi būti paskelbtas gegužę.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s