Ukrainos užsienio reikalų ministras: Minsko susitarimai išsisėmė, todėl Kijevas siekia juos keisti

Ukrainiečių užsienio reikalų ministras Vadymas Prystaika penktadienį patvirtino, kad Ukraina rengia naują Minsko susitarimų dėl taikos Donbase redakciją. Rusija pasisako prieš bet kokius šio susitarimo pakeitimus, kiti jo garantai – Vokietija bei Prancūzija – kol kad tyli.

„Dabar 2020 metai, bet mes vis dar nepasiekėme taikos. Todėl manome, kad šį dokumentą ne tik įmanoma, bet ir būtina keisti. Juk kai kurių jo punktų neįmanoma įgyvendinti“, – sakė URM vadovas interviu JAV valstybės departamento finansuojamam propagandiniam radijui „Amerikos balsas“.

Pasak V.Prystaikos, Kijevas dabar siekia „priversti visus dalyvius sutikti, kad Minsko susitarimai išsisėmė ir reikalauja pakeitimų“. Ministras priminė, kad Minsko susitarimai jau papildyti tam tikromis naujomis nuostatomis, visų pirma – „Šteinmejerio formule ir pajėgų atitraukimo“ planais. Jis pabrėžė, kad Maskva „šiems veiksmams neprieštaravo“.

Nors čia ukrainiečių ministras sako netiesą, nes šie planai bei formulės nėra Minsko susitarymo dalis.

Anot Ukrainos diplomatijos vadovo, „laikui bėgant tikriausiai bus parengtas naujas dokumentas, kurį bus lengviau įgyvendinti“. Kodėl jis mano kad naują dokumentą bus lengva įgyvendinti, ypač turint omeny kad anksčiau pasirašytas dokumentas įgyvendintas nebuvo, kadangi Ukraina nesilaikė prisiimtų įsipareigojimų, ukrainiečių ministras nepaaiškino.

Komentuodama Minske prieš penkerius metus pasirašyto „priemonių rinkinio“ perspektyvas Rusijos užsienio reikalų ministerija pavadino jį „alternatyvos neturinčiu pagrindu konfliktui Donbase nutraukti“. Rusijos URM komentare pabrėžiama, kad taikos susitarimų keitimas „turėtų nenuspėjamų pasekmių visam Ukrainos vidaus sureguliavimo procesui“.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s