Kinijos ambasada Estijoje ragina šalies žvalgybą pakeisti grėsmių ataskaitą

Kinijos ambasada Estijoje paragino šalies užsienio žvalgybos tarnybą, kad ji perrašytų savo ataskaitą Pekino grėsmės atžvilgiu, praneša „Postimees“.

Vasario 14 dieną ambasados tinklalapyje paskelbtame pareiškime rašoma, kad 2020-ųjų Estijos užsienio žvalgybos ataskaita, kurioje kalbama apie Kinijos grėsmę, yra paremta nežinojimu, išankstiniu nusistatymu ir Šaltojo karo laikų mąstymu.

„Nepaisant perspektyvų Kinijos ir Estijos santykiuose, ji vaizduoja Kiniją vadinamąja grėsme niekinėmis istorijomis, iškraipytais faktais ar piktavališkomis atakomis. Tai nėra nei profesionalu, nei atsakinga“, – rašoma Kinijos ambasados atstovo spaudai pareiškime.

„Estijos užsienio žvalgybos tarnyba yra prašoma, remiantis faktais ir tiesa, pataisyti neteisingus išsireiškimus, kad būtų panaikintas neigiamas poveikis. Tarnybai patariama įdėti naudingų ir praktinių pastangų remiant dvišalių santykių vystymąsi“, – pareiškimą cituoja „Postimees“.

Ataskaitoje rašoma, kad slaptas aktyvios užsienio politikos žaidėjos Kinijos tikslas yra primesti savo pasaulėžiūrą ir standartus, kad būtų sukurta Pekinui naudinga tarptautinė aplinka.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s