Italijoje – jau penki mirusieji dėl koronaviruso

Italija pirmadienį pranešė, kad šalyje mirė jau penktas naujuoju koronavirusu užsikrėtęs žmogus, skelbia CNN.

Informaciją patvirtino Italijos civilinės saugos agentūros vadovas Angelo Borrelli. Anot jo, šalyje pastaruoju metu patvirtinta 219 užsikrėtimo atvejų. 91 žmogus dėl koronaviruso yra izoliuotas savo namuose.

Lombardijos regione, kur nuo šio viruso mirė keturi žmonės, buvo imtasi karantino ir kitokių saugumo priemonių, mėginant suvaldyti ligos protrūkį, pranešė regiono sveikatos apsaugos departamentas. Miręs 88 metų vyras yra jau ketvirta auka šiauriniame Lombardijos regione, kur kaimuose buvo paskelbtas karantinas ir buvo imtasi atsargos priemonių infekcijos plitimui sustabdyti. Dar vienas žmogus mirė Veneto regione.

Uždaryta 11 miestų ir miestelių – 10 Lombardijoje ir vienas kaimyniniame Venete. Maždaug 50 tūkst. gyventojų uždrausta išvykti. Regiono pareigūnai nurodė uždaryti tokias susibūrimų vietas kaip barai, restoranai ir diskotekos. Viruso plitimas sutrikdė tokius didelius renginius kaip Milano mados savaitė ir Venecijos karnavalas, buvo atidėtos futbolo rungtynės. Taip pat atšaukiamos operos garsiajame Milano teatre „La Scala“. Bažnyčios lieka atidarytos, bet visos pamaldos buvo atšauktos.

Dauguma Italijos atvejų užregistruota Lombardijoje – klestinčiame regione esančiame šalies šiaurėje. Juos galima susieti su 38 metų vyru, kurį pareigūnai vadina „pirmuoju pacientu“. Italų tyrėjai minučių tikslumu bando atsekti šio vyro judėjimą pastarąsias kelias savaites: kur jis miegojo, valgė, vaikščiojo. Taip bandoma nustatyti visus žmones, galėjusius turėti kontaktų su juo.

„Pas mus susiklostė nepalankiausia įmanoma padėtis – epidemijos protrūkis ligoninėje“, – dienraščiui „Corriere della Sera“ sakė užkrečiamųjų ligų specialistas Massimo Galli.

„Deja, tokiais atvejais ligoninė gali tapti bauginama užkrato gausintoja“, – pridūrė jis.

Aukščiau painėtas 38 metų vyras nesilankė Kinijoje, jį gydę medikai nesiėmė reikiamų atsargumo priemonių. Vyro, kaip manyta, užkrėtusio jį virusu, kai sugrįžo iš Šanchajaus, organizme užkrato pėdsakų nebuvo rasta.

„Vis dar nežinome, kas koronavirusą atnešė į Kodonją“, – sakė M.Galli, turėdamas omenyje protrūkio židiniu tapusį miestą.

„Liaukitės paniškai pirkę“

A.Fontana ragino gyventojus išlaikyti ramybę ir liautis paniškai pirkus.

„Pulti kaupti maisto atsargas nėra prasmės, – sakė jis. – Atsargų yra pakankamai.“

Mokyklos prevenciškai buvo uždarytos Lombardijoje, Venete, Pjemonte, Emilijoje-Romanijoje ir Friulyje-Venecijoje Džulijoje. Lombardija ribojasi su Prancūzija, o kiti paveikti regionai taip pat ribojasi su Šveicarija ir Austrija. Prancūzija pareiškė, kad nėra būtinybės uždaryti sienas dėl viruso protrūkio Italijoje.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s