Koronavirusas – jau Lietuvoje: 39 metų moteris izoliuota Šiaulių ligoninėje, stebimi jos šeimos nariai

Vyriausybė naktį iš ketvirtadienio į penktadienį 2.30 val. išplatino pranešimą ir paskelbė, kad koronavirusas (COVID-19) pasiekė Lietuvą.

3 valandą nakties Vyriausybėje surengtos tiesioginės spaudos konferencijos metu pranešta, kad koronavirusu užsikrėtė atskridusi į Kauną 39 metų moteris prieš tai apsilankiusi Italijos Veronoje.

Nors daugiau informacijos Vyriausybė žadėjo suteikti penktadienį 9 valandą ryte, vėliau išplatintame pranešime spaudai nurodyta, kad pacientė yra izoliuota Respublikinėje Šiaulių ligoninėje, stebimi ir jos šeimos nariai – tėvai bei brolis.

Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) informavo, kad, atlikus tyrimus, infekcija buvo nustatyta iš Veronos Šiaurės Italijoje vasario 24 dieną grįžusiai pacientei. Jos simptomai yra lengvi.

„Šiuo metu pacientė yra izoliuota Respublikinėje Šiaulių ligoninėje, kur yra tokiems susirgimams gydyti pritaikyta infrastruktūra. Informuojama, kad pacientei pasireiškę simptomai yra lengvi, ji šiuo metu neturi temperatūros, jai taikomas reikalingas gydymas. Moteris stebima buvo nuo pat grįžimo į Lietuvą, taip pat, kaip ir kiti keliautojai, grįžtantys iš paveiktų zonų“, – nurodoma penktadienio naktį išplatintame Vyriausybės pranešime.

Moteris į ligoninę pateko dar ketvirtadienį. Prieš tai ji kelias dienas buvo namuose. Teigiama, kad SAM kartu su Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) bei kitų atsakingų institucijų specialistais, siekdami užkirsti kelią infekcijos plitimui šalyje, ėmėsi visų reikiamų priemonių. Stebimi trys pacientės šeimos nariai, vertinama jų sveikatos būklė, kol kas jiems COVID-19 simptomai nepasireiškė.

„Tiek moteris, tiek jos šeimos nariai – brolis ir tėvai – šiuo metu yra ligoninėje, moteris jaučiasi tikrai puikiai, jos šeima taip pat jaučiasi gerai, tačiau jos šeimai atliekami papildomi tyrimai tam, kad išsiaiškinti, ar jie taip pat nėra viruso nešiotojai“, – LRT radijui penktadienį ryte sakė premjero patarėjas Skirmantas Malinauskas.

Taip pat šiuo metu nustatinėjami su užsikrėtusiąja bendravę asmenys, vertinama jų sveikatos būklė, nė vienam kol kas simptomai nepasireiškė. Pasak premjero patarėjo, moteris į Šiaulių ligoninę pristatyta, nes gyvena netoli Šiaulių, ji buvo stebima nuo pat grįžimo į Lietuvą ir laikėsi karantino sąlygų savo namuose. Koronaviruso diagnozė moteriai patvirtinta 1 valandą nakties.

Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga, vadovaujantis Ekstremalių situacijų koordinavimo centrui, po trečios valandos nakties spaudos konferencijoje informavo apie pirmąjį koronaviruso atvejį ir patikino, kad informacija pateikiama tuomet, kai tik ji sužinoma.

„Turime pirmą Lietuvoje patvirtintą koronaviruso atvejį nustatytą, diagnozuotą, ir tai yra moteris, 39 metų amžiaus, ji lankėsi Veronoje, ir šiuo metu, kaip ir minėjau, laboratorija patvirtino, kad tai yra koronavirusas“, – kalbėjo A.Veryga.

Atskrido į Kauną

Anot jo, šiuo metu vykdomos visos reikalingos procedūros ir daugiau informacijos bus pateikta ryte 9 val., per spaudos konferenciją. Pacientė yra ne Vilniuje, o kitame iš didmiesčių, vienoje iš 5 Lietuvos infekcinių ligoninių. Tačiau ministras neatskleidė, kurioje ligoninėje.

„Skrydis yra į Kauną, iš Veronos – kalbėjo A.Veryga. – Jinai keliavo su bendradarbiais, kiek žinau, konferencijoje kažkokioje dalyvavo tame regione.“

Ministras paragino visuomenę nepradėti panikuoti, eiti į darbą.

Nacionalinės visuomenės sveikatos priežiūros laboratorijos direktorius Vytautas Zimnickas aiškino, kad trečiadienį buvo tiriami devyni mėginiai.

„Aštuoni buvo neigiami, vienas buvo įtartinas, padarytas pakartotinas to mėginio ištyrimas, ir radome tai, ką radome“, – pranešė jis.

Premjero patarėjas Skirmantas Malinauskas tikino, kad pasirinkta trečią valandą nakties ribotą informaciją skelbti dėl to, kad buvo pažadėta pranešti viską iškart, ir pažadas vykdomas. Tačiau daugiau detalių jis žadėjo pateikti ryte. S. Malinauskas akcentavo, kad situacija valdoma. Jis LRT radijui sakė, kad pirmą kartą teigiamas atsakymas gautas ketvirtadienį 11 val. vakaro, antras – 1 val. nakties.

„Visuomenė gali jaustis visiškai saugi, yra visiškai kontroliuojamas atvejis, ir specialistai atlieka savo darbą“, – kalbėjo S.Malinauskas.

Po šio įvykio bus stebimi kartu lėktuve skridę keleiviai ar kiti asmenys, kontaktavę su koronavirusu užsikrėtusia moterimi.

Pirmoji Baltijos šalis, kuri paskelbė apie užfiksuotą koronaviruso atvejį, buvo Estija, tai pranešusi ketvirtadienį ryte.

Dėl koronaviruso plitimo trečiadienį Lietuvoje buvo paskelbta nacionalinio masto ekstremali padėtis. Ekstremali padėtis buvo paskelbta nepaisant to, kad dar nebuvo užfiksuotas nė vienas ligos atvejis. Penktadienio rytą Vilniuje renkasi Valstybės ekstremalių situacijų komisija. Apie patvirtintą koronaviruso atvejį plačiau informuoti žadama 9 valandą Šiaulių ligoninėje vyksiančioje spaudos konferencijoje.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s