SAM: ištirti koronavirusu sergančios moters artimieji neužsikrėtė

Penktadienio vakarą, po 22 valandos, sulaukta koronavirusu Italijoje užsikrėtusios ir Šiauliuose gydomos moters sutuoktinio, tėvų bei brolio tyrimų rezultatų – skelbiama, kad jie šia liga neužsikrėtė. Iš viso paskutiniu etapu buvo ištirta 14 ėminių dėl koronaviruso (COVID-19) – visų jų rezultatai neigiami. Kitu etapu bus tiriami 26 ėminiai. Šiuo metu laukiama 1 mėginio tyrimo rezultatų.

„Paskutiniu etapu ištirta 14 ėminių dėl koronaviruso (COVID-19) – visi neigiami. Kitu etapu bus tiriami 26 ėminiai. Tarp jau ištirtų ėminių yra šiaulietės, kuriai pirmajai nustatytas koronavirusas, artimųjų ėminiai. Augantis laboratorinių tyrimų skaičius susijęs su tikrinamais jau nustatytojo viruso nešiotojo kontaktais, taip pat ir kitais pagalbos besikreipiančiaisiais ir rizikos kriterijus atitinkančiaisiais asmenimis“, – nurodoma Vyriausybės kanceliarijos interneto svetainėje paskelbtame pranešime.

„Viruso nėra“

Pasak Visuomenės informavimo grupės vadovo, premjero atstovo Skirmanto Malinausko, iš viso buvo gauti 14 mėginių rezultatai, tarp kurių buvo ir koronavirusu užsikrėtusios 39-erių šiaulietės artimųjų tyrimai. „Jos brolis, tėvai ir jos vyras. Visi jie ištirti ir nėra viruso“, – sakė S.Malinauskas.

Jis taip pat teigė, kad šiuo metu neturima informacijos, kad Respublikinėje Šiaulių ligoninėje izoliuotos moters sveikata būtų pablogėjusi.

Šiuo metu iš penkių infekcinių ligoninių laboratorija Vilniuje tiria dar 26 naujus mėginius.

„Jų skaičius auga, bet tai natūralu, nes atsiranda kontaktai. Galbūt pirmas atvejis žmones paskatino, kad žmonės dažniau kreipiasi“, – teigė S.Malinauskas.

Lankėsi Italijoje

Apie tai, kad Lietuvoje užfiksuotas pirmasis koronaviruso atvejis, visuomenė buvo informuotą ketvirtadienio naktį. 39 metų moteris koronavirusu užsikrėtė Italijos Veronoje, į Lietuvą ji grįžo vasario 24 dieną per Kauną. Ji atskrido iš Bolonijos. Pacientė yra izoliuota Respublikinėje Šiaulių ligoninėje, keturi jos šeimos nariai – stebimi. Atlikti tyrimai, ar jie neužsikrėtė koronavirusu. Penktadienio vakarą skelbta, kad iš viso šioje ligoninėje dėl šios ligos yra stebimi septyni asmenys.

Svarstys išleisti gydytis namuose

Respublikinės Šiaulių ligoninės direktorius Remigijus Mažeika penktadienį vakare žiniasklaidai sakė, kad koronavirusu serganti moteris jaučiasi gerai ir nori namo. Jei jos būklė pirmadienį bus gera, ligoninė, pasitarusi su Sveikatos apsaugos ministerija, svarstys galimybę išleisti ją gydytis namuose.

„Ji jaučiasi gerai ir veržiasi į namus. (…) Gera būklė. Klausimą dėl išleidimo namo paliekame medikams ir rekomendacijoms, kuriose mes tariamės su Sveikatos apsaugos ministerija, kokiu atveju galėtume išleisti. Tai – kitos savaitės pradžios klausimas. Ne, tikrai nelaikysime dvi savaites ligoninėje. Pirmas prioritetas yra saviizoliacija ir buvimas namuose. Jei nėra jokių simptomų, puikiausiai gali būti namie ir stebėti būklę. Užkrečiamumas ne mažiau dviejų savaičių, tai mažiausiai dvi savaitės turėtų būti leidžiamos namuose“, – aiškino Respublikinės Šiaulių ligoninės vadovas.

Pasak R.Mažeikos, šiuo metu ligoninėje be ligonės, guli septyni stebimi pacientai. Tarp jų – moters šeima: tėvai, brolis ir vyras. Visam septynetui atlikti koronaviruso tyrimai. Laukiama rezultatų. Dar septyni asmenys, tarp kurių – kartu su sergančiąja į Veroną vykę keturi asmenys, kuriems padaryti koronaviruso tyrimai, po apsilankymo ligoninėje yra išleisti saviizoliacijai.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s