Pasaulio akcijų rinkos patyrė didžiausią savaitės nuosmukį nuo 2008-tųjų finansų krizės laikų

Investuotojams nerimaujant dėl poveikio, kurį gali padaryti pasaulio ekonomikai plintantis koronavirusas, pasaulio akcijų rinkos patyrė didžiausią nuo 2008 metų finansų krizės laikų savaitės nuosmukį. Taip pat krito naftos kainos. Analitikai mano, jog centriniams bankams, visų pirma JAV federalinio rezervo sistemai (FRS), gali tekti pereiti į „krizės sprendimo režimą“ ir skubiai sumažinti palūkanų normas.

Bendras didžiausių Europos įmonių akcijų indeksas „Stoxx Europe 600“ per savaitę krito daugiau nei 12 proc. ir jo savaitės nuosmukis buvo didžiausias nuo 2008 metų spalio. Pagrindiniai Europos akcijų indeksai prarado po daugiau nei 10 proc. savo vertės. Londono „FTSE 100“ indeksas krito 11,3 procento. Tuo tarpu Jungtinėse Valstijose „Dow Jones Industrial Average“ per savaitę krito daugiau nei 12 procentų.

„Rinkose įsivyravo panikos nuotaikos“, – pažymėjo „Swissquote Bank“ vyresnioji analitikė Ipek Ozkardeskaya.

„Koronaviruso protrūkis neabejotinai smogė verslui ir jo neigiamas poveikis įmonių pelnui ir pasaulio ekonomikos augimui gali būti ilgesnis negu šiuo metu manoma“, – pridūrė ji.

Nuogąstavimai dėl koronaviruso pakirto ir naftos kainas. „Brent“ rūšies naftos kaina per praėjusią savaitę krito apie 14 proc., o per mėnesį – maždaug 11 procentų. WTI rūšies nafta atpigo atitinkamai apie 16 ir 13 procentų.

Koronavirusas jau išplito visame pasaulyje ir užsikrėtimo atvejų buvo rasta kiekviename žemyne, išskyrus Antarktidą. Nuo epidemijos jau mirė beveik 3 tūkst. žmonių, o užsikrėtė beveik 87 tūkstančiai, rodo Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) duomenys.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s