L. Linkevičius pranešė kolegoms apie Rusijos grėsmę ir davė smūgį Kremliui: priminti penki principai

Kovo 5 dieną užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius dalyvavo neformaliame Europos Sąjungos (ES) užsienio reikalų ministrų susitikime Kroatijos sostinėje, kuriame daugiausiai dėmesio skirta bendrai ES politikai vis labiau agresyvėjančios Rusijos atžvilgiu. Apie tai skelbiama ministerijos pranešime visuomenei „L. Linkevičius paragino nevykti į Maskvą pažymėti Rusijos vykdomos karo politikos pergalių“.

Neformalios diskusijos metu ministras pabrėžė, kad dabar nėra prielaidų keisti ES politiką Rusijos atžvilgiu, nes pati Rusija nekeičia savo užsienio politikos, toliau kišasi į kaimyninių ir kitų valstybių reikalus, o pastaruoju metu jos elgesys tapo dar agresyvesnis.

„Rusija demonstruoja savo galybę ne tik regione, bet ir pasaulyje. Vakarai negali kliautis partneryste su Rusija, nes ši ne dalyvauja sprendžiant konfliktus, o juos kuria. Kalbame ne tik apie Sakartvelą ar Ukrainą, bet ir apie Idlibą Sirijoje, apie eskalaciją Libijoje“, – susirinkusiems pranešė L. Linkevičius.

Ministras taip pat paragino kolegas kritiškai įvertinti oficialių vizitų į Maskvą planus, nes, anot buvusio Kauno Panemunės komjaunuolio sekretoriaus, Rusija išnaudoja savo gausius kontaktus sudarydama įprasto bendradarbiavimo įspūdį ir jai tai pavyksta.

„Rusija mėgsta simbolius. Gegužės mėnesį vyksiantis paradas Maskvoje – ne vien pergalės II-ajame pasauliniame kare iškilmės. Juo taip pat siekiama pažymėti šiuo metu vykdomos Rusijos karo politikos pergales“ – su Rusijos kėslais supažindino kolegas Lietuvos diplomatijos vadovas.

L.Linkevičius pabrėžė, kad ES santykius su Rusija ir toliau privalo grįsti penkiais principais, dėl kurių buvo sutarta 2016 metais ir kurie dar kartą ES valstybių narių patvirtinti 2018-aisiais:

  1. Visiškas Minsko susitarimų įgyvendinimas kaip esminė sąlyga ES-Rusijos santykių pokyčiui, tolesnis sankcijų išlaikymas;
  2. ES santykių su Rytų partnerystės šalimis, taip pat Centrinės Azijos valstybėmis, stiprinimas;
  3. ES atsparumo stiprinimas (hibridinės grėsmės, strateginė komunikacija, energetika i.t.t.);
  4. Selektyvus įsitraukimas į konkurenciją su Rusija globalių iššūkių klausimais bei ten, kur yra ES interesai;
  5. Žmogiškųjų santykių su Rusijos visuomene stiprinimas ir parama Rusijos pilietinei visuomenei.

L. Linkevičius ES valstybių narių kolegas paragino aktyviau įsijungti į dialogą su Rusijos pilietine visuomene ir informavo apie šių metų gegužę Lietuvoje organizuojamą jau septintą Rusijos forumą, kuriame rusų kalba diskutuojama apie šalies ateitį laisvoje demokratinėje Europoje bei Sacharovo žmogaus teisių klausymus, atgaivinamus po 35 metų pertraukos.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s