Lietuva į Graikiją siunčia solidarumo priemones: automobilį su termovizorine įranga ir 8 sienos stebėjimo ekspertais

Lietuvos diplomatijos vadovas Linas Linkevičius sudalyvavo Kroatijos sostinėje Zagrebe Graikijos prašymu surengtame neeiliniame Europos Sąjungos (ES) Užsienio reikalų tarybos posėdyje. Ministrai aptarė humanitarinę padėtį Sirijoje, įtampą Graikijos – Turkijos pasienyje ir politinius krizės Sirijoje sprendimus.

Apie tai skelbiama ministerijos pranešime visuomenei.

Ministrai vieningai sutarė, kad dėl didelio pabėgėlių skaičiaus Turkija yra itin sudėtingoje situacijoje, todėl būtina jai padėti. Tačiau Turkija neturėtų daryti spaudimo ES, priimdama sprendimą nebestabdyti migrantų srautų patekimo į Europą.

Ministras L. Linkevičius pabrėžė, kad vis labiau agresyvėjančios Rusijos ir Turkijos pasiektas ugnies nutraukimo susitarimas reikšmingas, tačiau tik tuo atveju, jei jis bus įgyvendintas.

„Šis susitarimas svarbus, kad būtų apsaugoti civiliai, jiems suteikta humanitarinė pagalba, turi būti nutrauktas tolesnis kraujo praliejimas. Sveikiname susitarimą, linkėdami jo įgyvendinimo“, – pasakė ministras susirinkusiems.

Ministrai vieningai išreiškė paramą ES solidarumo priemonėms padėti neproporcingą spaudimą dėl neteisėtos migracijos patiriančioms Graikijai ir Bulgarijai.

Pagalba užtikrinant ES išorinių sienų saugumą organizuojama pasitelkiant neseniai sustiprintą Europos sienos ir pakrančių agentūrą „Frontex“. Lietuva prisideda prie solidarumo priemonių teikdama pagalbą tiek per „Frontex“, tiek tiesiogiai pagalbos prašančioms valstybėms narėms.

Atsakydama į „Frontex“ vykdančiojo direktorius kreipimąsi dėl papildomų techninių priemonių dislokavimo į operacinį regioną Graikijoje, Lietuvos Valstybės sienos apsaugos tarnyba dviejų mėnesių laikotarpiui siunčia automobilį su termovizorine įranga ir 8 sienos stebėjimo ekspertais.

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas skiria Graikijai civilinės saugos priemonių – palapinių, lovų, pagalvių, miegmaišių. Be to Lietuva yra papildomai pasiruošusi pagal poreikį dislokuoti Greitojo reagavimo rezervo pareigūnus.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s