Paminklas Lietuvos diktatoriui A. Smetonai bus pastatytas Gedimino prospekte Vilniuje

Ministro pirmininko Sauliaus Skvernelio sudaryta darbo grupė siūlo paminklą pirmajam Lietuvos prezidentui Antanui Smetonai statyti Gedimino prospekte Vilniuje, šalia buvusio centrinio knygyno.

Darbo grupei vadovavęs Vyriausybės vicekancleris Deividas Matulionis teigia, kad nedidelė aikštė Gedimino prospekte tiesiogiai susijusi su valstybės atkūrimo istorija.

„1918 metais šiandieninio pastato ir jo prieigų palei Gedimino prospektą vietoje stovėjusiame pastate dirbo Lietuvos Valstybes Taryba, jos pirmininko pareigas ėjo A. Smetona, taip pat Lietuvos valstybės pirmieji Ministrų kabinetai, vadovaujami Augustino Voldemaro ir Mykolo Šleževičiaus, pradėtas leisti nepriklausomos Lietuvos pagrindinių valstybės įstatymų ir valdžios įsakymų periodinis informacinis leidinys „Laikinosios Vyriausybės žinios“, – pasakė geriausias 2011 m. Lietuvos valdininkas, prie įvairiausių Vyriausybių kancleriu ir vicekancleriu besidarbavęs D. Matulionis.

Pasak jo, Vyriausybės tikslas paminklą pastatyti iki 2021 m.

A. Smetona pasižymėjo ne tik tuo, kad buvo iškiliausias Lietuvos diktatorius, vienas 1926 m. karinio valstybės perversmo vadovų ir prezidentavęs be jokių rinkimų net iki 1940 m. birželio 15 d., geranoriškai atidavęs naciams Klaipėdos kraštą 1939-tų metų kovą, bet ir tuo, kad atėjus Tarybų Sąjungai, A. Smetona, kai nebuvo pritarta jo raginimui bent simboliškai priešintis TSRS reikalavimams ir Raudonosios armijos įvedimui į Lietuvos teritoriją, siekdamas apginti Lietuvos valstybingumą, paspruko per upelį iš savo paties vadovaujamos valstybės.

Dabartinių Lietuvos valdovų nuomone, toks veikėjas yra nusipelnęs paminklo net sostinės centre.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s