Vilniaus meras asmeniškai apdovanojo N. Venckienės ranką išsukusį policininką M. Gušauską

Vilniaus meras Remigijus Šimašius, palydėjęs į paskutinę kelionę pagrindinį pedofilijos bylos įtariamąjį Andrių Ūsą (kuris kiek vėliau po susitikimo su Šimašiumi buvo nužudytas, inscenizuojant nelaimingą atsitikimą – „prigėrė baloje“), neseniai asmeniškai apdovanojo ir kovinės savigynos čempioną – Vilniaus  apskrities VPK Mobilios kuopos vadą Mindaugą Gušauską.

M. Gušauskas išgarsėjo savo didvyriškais veiksmais, kai su 240 ginkluotų policininkų įsiveržęs į senukų ir moterų ginamą namą Garliavoje Klonio g. 5, panaudojo kovos veiksmus prieš einančią pareigas teisėją Neringą Venckienę – užlaužė jai ranką, kad „vaikų teisių specialistės“ ir suteneriavimu kaltinta mamytė galėtų pagrobti Deimantę Kedytę.

Beje, šios operacijos metu didvyriškas policininkas buvo sužeistas „trimis smūgiais į veidą“ (taip nurodyta prokuratūros kaltinime, išsiųstame JAV), dėl ko patyrė 2000 eurų žalą ir tokį ieškinį dėl žalos atlyginimo pareiškė N.Venckienei. Visa bėda, kad vaizdo įrašai neužfiksavo minėtų smūgių, nes kitu atveju didvyris galėtų pretenduoti ir į valstybinį apdovanojimą. Neringa Venckienė prisipažįsta vieną kartą trinktelėjusi antausį ją sužalojusiam imtynininkui, tačiau tas antausis jokio sužalojimo imtynių meistrui nepadarė.

Beje, pats tuo metu teisingumo ministro pareigas ėjęs R. Šimašius pasakojo, kad su A. Ūsu tą sekmadienį susidūrė atsitiktinai, kai automobiliu važiavo iš savo sodybos Trakų rajone. Tame kelyje teisingumo ministras ir pamatė A. Ūsą.

„Jis važiavo keliu ne tiesiai, taip galėčiau pasakyti. Vien dėl to negalėjau jo aplenkti. Todėl kurį laiką man teko iš lėto važiuoti iš paskos. Paprastai taip, kaip mačiau jį, žmonės nevažinėja. Paskui A. Ūsas pasuko iš kelio ir nuvažiavo į laukus. Daugiau jo nebemačiau“, – prisiminė R. Šimašius.

 „Vėliau pas mane atvyko prokuroras ir jam išsamiai viską papasakojau. Šio prokuroro pavardės nepamenu. Jis manęs klausinėjo, kada maždaug mačiau A. Ūsą, ties kuriuo kilometru, ir panašių dalykų“, – kalbėjo R. Šimašius.

Ministras tikino dar pirmadienį apie tai papasakojęs tuometiniam laikinajam generaliniam prokurorui Raimondui Petrauskui.

Savaitės viduryje remdamiesi ekspertų išvadomis prokurorai patvirtino, jog A. Ūso organizme rasta daugiau kaip 3 promilės alkoholio.

„Noriu pabrėžti, kad negaliu nei patvirtinti, nei paneigti, kad mačiau A. Ūsą, nes vairuotojas buvo su šalmu. Taip pat negaliu nei patvirtinti, nei paneigti, kad keturračio vairuotojas buvo girtas, – savo bloge parašė ministras. – Pirmadienį tik sužinojęs apie A. Ūso mirtį bei tai, kad ji ištiko netoli Butrimonių, pasitikrinau elektroninės žiniasklaidos priemonėse detales ir pamatęs, kad nufotografuotas keturratis yra toks pats arba labai panašus, kaip ir mano matytasis, iš karto paskambinau laikinai einančiam generalinio prokuroro pareigas R. Petrauskui ir pasakiau apie tai, ką mačiau sekmadienį. Tą pačią dieną savo darbovietėje priėmiau prokurorą, kuriam daviau detalius parodymus apie visas mano matytas aplinkybes“.

„Aš kaip miestietis ir miesto vadovas pastebiu, kad miestas yra puikus ir geras, kai jis yra gražus ir pilnas energijos, pozityvių emocijų. Viso to nebūtų, jeigu nebūtų žmonių, kurie kantriai kasdien ir kasnakt saugo, brangina ir padeda geriems miesto žmonėms. Jūs atliekate daug svarbių darbų, be kurių miestas taip gerai nefunkcionuotų – tai ne tik nusikaltimų užkardimas, bet ir eismo reguliavimas prie 20 laipsnių šalčio, ir renginių prižiūrėjimas. Tai, ką jūs darote yra nuostabu. Noriu jums nuoširdžiai padėkoti visų miestiečių bei Vilniaus svečių vardu bei noriu palinkėti ir toliau išlaikyti šią kryptį ir energiją, stotą. Būkite, kaip mūsų tautos simbolis Vytis, kuris neša garbę, orumą, laisvę, ištikimybę, priesaiką“, – sveikindamas policininkus pasakė R. Šimašius.

Vilniaus meras apdovanojo 7 pareigūnus – už rūpinimąsi vilniečiais, atsakingą darbą sprendžiant problemas mieste, už bendradarbiavimą su bendruomenėmis bei pasiaukojamą darbą Vilniui.

Šturmo dalyvio dvasinė pusiausvyra buvo pažeista.

Neringa Venckienė

Iš Mindaugo Gušausko civilinio ieškinio: „… Dėl prieš jį atliktos nusikalstamos veikos, jo dvasinė gerovė buvo pažeista. Jam buvo suduoti trys smūgiai, kurie sukėlė fizinį skausmą, atsirado veido paraudimai. Ieškovui teko vartoti vaistus. Viešoje erdvėje skelbiama melaginga informacija apie jam suduotus smūgius vertė jį patirti gilius išgyvenimus ir jausti nuolatinį stresą, vertė baimintis dėl šeimos, kas turėjo neigiamos įtakos jo dvasinei gerovei.“

Mindaugas Gušauskas, sužalojęs mane 2012 m. gegužės 17 d. Garliavoje, teismui pateikė ieškinį, prašydamas priteisti iš manęs 2000 eurų neturtinės žalos atlyginimo ir 5 procentų metines palūkanas nuo priteistos sumos nuo nuosprendžio įsiteisėjimo dienos iki visiško žalos atlyginimo.

O ar M. Gušauskas nepatyrė jokių dvasinių išgyvenimų, kai jis su kitais policininkais vartojo prievartą mano atžvilgiu, kad L. Stankūnaitė galėtų draskyti mergaitę, o Vaiko teisių apsaugos tarnybų darbuotojos G. Didžbalienė ir E. Talalienė plėšti vaiko rankas? Ar tokie jo matyti vaizdai neturėjo įtakos jo dvasinei gerovei? Ar jam šie siaubo „be prievartos“ imant vaiką vaizdai nesisapnuoja iki šiol?

Ar M. Gušauskui nebuvo pažeista jo dvasinė gerovė, kai jis sužalojo mane?

O kaip su medicinos specialisto išvada, kurioje nurodyta, kad M. Gušauskui sužalojimai padaryti 4 dienos iki įvykio? Ar neatsirado dvasinės gerovės pažeidimų eksperto neįtikinus apie jo fizinius sužalojimus?

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s