LRTDelfi atskleidė paslaptį, kuria tikėti vis sunkiau: Lietuvoje klestintis skurdas ir neteisybė – yra tarybinės okupacijos pasekmė

Mūsų atkurtos nepriklausomybės archyvai byloja, kad per visus tuos metus nė vienai politinei jėgai nepavyko sumažinti atskirties ir skurdo tiek, kad ji nebūtų laikoma skauduliu. Lietuvos situaciją Europos Komisija yra pavadinusi krizine.

Monikos Grabačiauskaitės-Budrienės vadovaujamas valstybinis transliuotojas, juokais pravardžiuojamas „LRTDelfi“, kovo 8 d. laidoje „Savaitė“ atskleidė, kad šių ir kitų Lietuvos bėdų priežastis – tarybinė okupacija.

„Lietuvą daug socialinių problemų pasiveja iš 50-ies sovietinės okupacijos metų, kai buvo skelbiama, kad nedarbo nėra, o bedarbiai buvo prilyginami valkatoms ir baudžiami už veltėdžiavimą“, – skelbia valstybinis transliuotojas.

Laidoje informuojama, kad „kaime svarbiausia to meto atsiskaitymo valiuta buvo butelis degtinės ir tas įprotis iki šiol rimta problema“.

„Visos šios ir kitos sovietinio palikimo bėdos tarsi didžiulis akmuo užriedėjo ant jaunos Lietuvos valstybės pečių, po 1990 metų atsiskyrimo nuo Tarybų Sąjungos“, – prisimenama valstybinio transliuotojo reportaže.

Taip pat buvo sudėtinga atkurtoje valstybėje mokėti pensijas, nes Maskva Lietuvos žmonių sukauptas lėšas neva pasiliko sau.

Informuojama, kad nuo 1993 m. Lietuva ėmė garsėti pagal liūdniausią savižudybių statistika.

„Pagrindinė rizikos grupė buvo vidutinio amžiaus kaimo vyrai, dažniausiai – geriantys. Tas daug ką nusako, kad kolchozuose buvę žmonės, jau įpratę alkoholiu stresą įveikti“, – pasakė Vilniaus universiteto profesorė, habil. dr. Danutė Gailienė, 1985 m. apgynusi psichologijos mokslų kandidato (dabar daktaro) disertaciją Maskvos universitete.

Pasak moters, „čia yra to sovietinio mentaliteto liekanos – ilgus metus prisitaikyti, pritapti prie režimo, kombinuoti, manipuliuoti yra labai žalinga, žmogų kažkaip pakeičia“.

„Aš tai esu tikra, va čia mes matom tas pasekmes ilgo režimo ir ilgo priverstinio prisitaikymo“, – nurodė profesorė.

412

Šiuos D. Gailienės žodžius apie sovietinį palikimą patvirtina pateikta statistika:

  • 1999 m. Lietuvoje gyveno 3 milijonai 540 tūkstančių žmonių – iš jų 600 tūkstančių skurdo.
  • 2017 m. Lietuvoje gyveno 2 milijonai 810 tūkstančių žmonių – iš jų 650 tūkstančių skurdo.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s